Lajme & Ngjarje

BESA Famiglia e demolon skuadren estoneze KEHRA dhe shkruan historinë

Sonte ne palestren “KARAGAQI” ne Pejë BESA Famiglia me fitore bindese...

Seminari qendror i SHTHK-së organizohet të diellën në Pejë

Seminari qendror i SHTHK-së organizohet të dielen në Pejë    Shoqata e...

MKRS-ja nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Federatën e Hendbollit të Kosovës për mbështetje financiare

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) i ka ndarë 50 mijë euro...

BESA Famiglia sfidohet nga KEHRA e Estonisë

Besa Famiglia nga Peja, kampion dhe fitues i Kupës së Kosovës, nesër do...

Gjyqtarët Azemi – Beqiri me sukses nisën edicionin e rinj 2014/15 në garat e Kupave të EHF-it

Gjyqtarët e parë nga Kosova me thirrje të gjyqtarit të EHF-it (te cilet...

Më 20/21 shtator hapet perdja e edicionit 2014/15

Bordi i FHK-së në mbledhjen e fundit mbajtur dje më 04.09.2014 në Bajë...

IHF TROPHY vitin e ardhshëm organizohet në Kosovë?

Përfudnojë punimet Mbledhja e dytë mbi zhvillimin e hendbollit,...

Presidenti i FHK-së sot dhe nesër në Bazel, takohet me njeriun e parë të IHF-it dr Hassan Moustafa

Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës Eugen Saraçini udhëtoi...

Përgatitje intensive të Përfaqësueses së Kosovës para sfidave me Rumaninë

Siç dihet tani më Kosova sfidën e parë do ta luajë më 28 tetor në...

Seminar pjesërisht i suksesshëm i SHGJHK-së

SEMINARI tematik, teorikë dhe testi fizikë për gjyqtarë dhe kontrollues...

Përfaqësuesja e Kosovës nesër nis përgatitjet

Nga nesër dhe deri më 6 shtator,  Përfaqësuesja  e Kosovës në...

Edicioni 2014/15 nis me kryendeshjen Besa Famiglia –Prishtina

Shorti ishte i pamëshirshëm për skuadrat e Superligës së meshkujve...

Superliga e femrave – Rezultatet


FINALJA - PLAY OFF-i

br>Ndeshja e tretë finale u zhvillua më 28.05.2014

Kastrioti-Kosova
10:0 r.z.

Ndeshja e dytë finale u zhvillua më 25.05.2014

Kosova-Kastrioti
26:22 (14:11)

Ndeshja e parë finale u zhvillua më 22.05.2014

Kastrioti-Kosova
31:25(13:13)

GJYSËMFINALJA - PLAY OFF-i


Ndeshjet e dyta u zhvilluan më 14/15.05.2014

Shqiponja - Kastrioti
30:35(16:16)

Kosova - Prishtina
28:26 (14:15)

Ndeshjet e para u zhvilluan më 10.05.2014

Kastrioti-Shqiponja
40:24 (26:11)

Prishtina-Kosova
21:25(10:12)

Superliga e meshkujve – Rezultatet


FINALJA - PLAY OFF-i

br>Ndeshja e tretë finale u zhvillua më 28.05.2014

BESA Famiglia- Prishtina
32:31(19:19)

Ndeshja e dytë finale u zhvillua më 26.05.2014

Prishtina-BESA Famiglia
29:28(15:14)

Ndeshja e parë finale zhvillohet më 23.05.2014

BESA Famiglia-Prishtina
29:23 (13:12)

GJYSËMFINALJA - PLAY OFF-i


Ndeshjet e dyta u zhvilluan më 13/15.05.2014

Drenica - BESA Famiglia
21:38(9:16)

Kosova - Prishtina
24:34(13:14)

Ndeshjet e para u zhvilluan më 10.05.2014

BESA Famiglia - Drenica
31:21 (17:9)

Prishtina-Kosova
37:29(17:12)

PLAY OUT-i


Ndeshja u zhvillua më 18.05.2014

Samadrexha - Lepenci
51:32(26:15)

Hendbolli Kosovar