• Shqip
  • English
  • German
  • French
EDHE DY HUMBJE TË PËRFAQËSUESËS U16 NE CELL CUP
EDHE DY HUMBJE TË PËRFAQËSUESËS U16 NE CELL CUP
Perfaqesuesja e Kosovës në konkurrencën e grup-moshës U16 sot pësoi dy humbje ne kuader grupit kualifikues, njerën sot paradite kurse tjetrën para 30 minutave me rezultat te ngusht ndaj skuadres gjermane MTG Wangen me rezultat 17:16(8:7), edhe pse dy here tek rezultati 16:16 lojtarët tan deshtuan nga pozitat e pastërta ball per ball me portierin gjerman qe vertet sonte shkelqeu dhe ishte gardian i vertet i portes se skuadres se vet dhe lirisht mund te themi ai vet i mundi njomaket kosovare.\r\n\r\nUnion West-Wien Handball AUT                         3    3    0   0   6\r\nBalatonfüredi KSE  HUN                                           3    2    0   1    4\r\nKosovo National Team KOS                                   3    1     0   2   2\r\nSzentendrei KC  HUN                                                 3    0     0  3   0\r\n\r\nBEBEBEBE\r\n\r\nKurse paradite humbi nga skuadra vendase Balatonfyred me rezultat 21:16(10:10)pa snje loje te nivelizuar ne pjesen e pare, por deshtuan ne pjesen e dyte, qka tregon s eketyre djelmoshave ju duhet ma shume pune ne radhe t e pare ne klube, por edhe grumnullime s ame te shpeshta te Perfaqesueses ne kuader te punes profesionale me grup-mosha te reja.
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas - : - Vushtrria
14.03.2020 | 14:00
P1 BESA Famgas - : - Vushtrria
Prishtina - : - Vëllaznimi
14.03.2020 | 19:00
P1 Prishtina - : - Vëllaznimi
Trepça - : - Kastrioti
15.03.2020 | 17:00
P1 Trepça - : - Kastrioti
Prizreni - : - Drita
14.03.2020 | 18:30
P1 Prizreni - : - Drita
Drenica - : - Llapi
14.03.2020 | 15:00
P1 Drenica - : - Llapi
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Vëllaznimi - : - Kastrioti
15.03.2020 | 16:00
P1 Vëllaznimi - : - Kastrioti
Jusuf Gërvalla - : - Drita
14.03.2020 | 13:30
P1 Jusuf Gërvalla - : - Drita
Prishtina - : - Samadrexha
14.03.2020 | 14:30
P1 Prishtina - : - Samadrexha
Ferizaj - : - Istogu
14.03.2020 | 19:00
P1 Ferizaj - : - Istogu
Shqiponja - : - Vushtrria
14.03.2020 | 16:00
P1 Shqiponja - : - Vushtrria
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
3 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
4 Vushtrria 12 10 0 2 377 : 250 127 20
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 12 0 0 12 233 : 443 -210 0

Facebook