• Shqip
  • English
  • German
  • French
KONFEDERATA E MEDITERANE E HENDBOLLIT NDERON PRESIDENTIN SARAÇINI
KONFEDERATA E MEDITERANE  E HENDBOLLIT NDERON PRESIDENTIN SARAÇINI
Sekretari  i   Konfederatës  Mediterane (Mesdheut) te Hendbollit z.Marko Tozi Brandi dje pas nje takimi me kreun e  FHK-së Eugen Saraçinin dhe sekretarin e përgjithshëm Izet Gjinovci, u falenderua pë bashkepunimin e FHK-së me Konfederaten  Mediterane, duke premtuar se edhe ne të ardhmen bashkëunimi nuk do të mungon, me shpresë që shumë shpejt FHK-ja do te jetë edhe anetare plotë e Konfederates Mewditerane te Hendbollit.\r\n\r\n \r\n\r\nGjatë takimit u zhvilluan edhe shumë biseda lidhur me formën e aktiviteteve që do të bëjnë sëbashku të dy asociacionet, kurse qysh tani dihet se ne Kampionatin e 10-të të femrave qe organizohet ne Mal te Zi do të marr pjesë edhe Kosova, kjo ngjarje zhvillohet ne muajin nëntor dhe të drejt loje kanë vashat e lindura ne vitin 1996 e më të reja.\r\n\r\n \r\n\r\nDihet se presdienti Saraçini në hapje te Kampionatit pati takime me presidentin e Konfederates Mediterane z.Françesko Purromuto, anetaret e  Bordit ekzekutiv Gynal Ensari, Rui Kuelo, presdientin e Federates se Hendbollit te Tunizisë, kryetarin e Kongresit të Konfederates Mediterane françezin Andrea Amiel, etj.\r\n\r\nKreu i FHK-së sot kthehet për në Prishtinë, kurse ekspedita vazhdon zhvillimin e garave sipas orarit te  paraparë, sot paradite takohen me Katarin, kurse ne mbremje me Greqinë, rezultatet e sontme caktojnë tabelat definitive preliminare, kurse  nga neser fillon zhvillimi i ndeshjeve të pjeses finale.
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas - : - Kastrioti
13.06.2020 | 00:00
P1 BESA Famgas - : - Kastrioti
Prishtina - : - Trepça
13.06.2020 | 00:00
P1 Prishtina - : - Trepça
Kastrioti - : - BESA Famgas
17.06.2020 | 00:00
P1 Kastrioti - : - BESA Famgas
Trepça - : - Prishtina
17.06.2020 | 00:00
P1 Trepça - : - Prishtina
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Vushtrria 13 11 0 2 387 : 250 137 22
3 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
4 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 13 0 0 13 233 : 453 -220 0

Facebook