• Shqip
  • English
  • German
  • French
Në Gjakovë vazhdon punën Kampi veror “Gjakova 2014”
Në Gjakovë vazhdon punën Kampi veror  “Gjakova 2014”
Pas përfundimit te pjesës së parë të Kmapit veror ‘Gjakova 2014’ me grupmoshën  e Përfaqësueseve të reja U16 dhe U18 në konkurrencën meshkujve, sot vazhdoi punën turni i dytë, por kësaj radhe me kandidatet per Përfaqësueset U15 dhe U17 ne konkurrencën e femrave.\r\n\r\nKAMPI F1\r\n\r\nKampi si zakonisht zhvillohet ne ambientet e Palestres sportive ‘Shani Nushi” dhe terreneve për rrethë në Gjakovë, kurse akomodimi në Konviktin e studentëve dhe nxënësve ‘Sadik Stavileci, në të cilin tash e disa vjet FHK-ja përgatit gjeneratat e reja.\r\n\r\nKAMPI F2\r\n\r\nNë Kamp janë përfshi mbi 45 vajza te grupmoshave 1996, 1997, 1998, 199 dhe 2000, te cilat nga trajneret Lulzim Nagavci, Lirije Muhaxheri, Shemasi Luta dhe përzgjedhesi për shtatë ditë më rradhë deri me 8 gusht do ti përvetësojnë elemntet teknik dhe taktike të lojës së hendbollit, sidomos tani kur grupmosha U17 do te jetë pjesë e kualifikimeve per EURO 2015 qe mbahet ne Maqedoni.\r\n\r\nKAMPI F3
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas 41 : 28 Kastrioti
13.06.2020 | 20:00
P1 BESA Famgas 19 : 10 Kastrioti
Prishtina 23 : 31 Trepça
13.06.2020 | 17:00
P1 Prishtina 12 : 15 Trepça
Kastrioti 26 : 33 BESA Famgas
16.06.2020 | 19:00
P1 Kastrioti 9 : 14 BESA Famgas
Trepça 22 : 33 Prishtina
17.06.2020 | 17:00
P1 Trepça 13 : 15 Prishtina
BESA Famgas 38 : 26 Prishtina
20.06.2020 | 18:00
P1 BESA Famgas 24 : 13 Prishtina
Prishtina 25 : 29 BESA Famgas
23.06.2020 | 19:30
P1 Prishtina 10 : 15 BESA Famgas
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Ferizaj 24 : 27 Vushtrria
13.06.2020 | 19:30
P1 Ferizaj 11 : 10 Vushtrria
Prishtina 12 : 43 Istogu
13.06.2020 | 14:30
P1 Prishtina 8 : 23 Istogu
Vushtrria 22 : 30 Ferizaj
17.06.2020 | 18:00
P1 Vushtrria 13 : 12 Ferizaj
Istogu 53 : 20 Prishtina
16.06.2020 | 17:00
P1 Istogu 31 : 5 Prishtina
Ferizaj 34 : 24 Istogu
20.06.2020 | 19:00
P1 Ferizaj 16 : 12 Istogu
Istogu 27 : 26 Ferizaj
23.06.2020 | 18:00
P1 Istogu 10 : 13 Ferizaj
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Vushtrria 13 11 0 2 387 : 250 137 22
3 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
4 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 13 0 0 13 233 : 453 -220 0

Facebook