• Shqip
  • English
  • German
  • French
NE GJILAN KRYENDESHJA E JAVËS
NE GJILAN KRYENDESHJA E JAVËS
Pas suksesit të madh që pak kush e ka pritur javën e kaluar dhe barazimin e madh ndaj Kosovës ne Vushtrri, skuadra e Zhegrës të shtunën mbrëma ballafaqohet edhe me një skuadër tjetër pretendente për titullin e Kampionit te Kosovës Prishtinën.\r\n\r\n \r\n\r\n\r\n\r\n \r\n\r\nMe siguri palestra sportive ‚Bashkim Selishta – Petriti“ ne Gjilan do të jetë përplotë adhurues të hendbollit dhe sidomos fnsat e Zhegrës ‚Katana‘ të cilët kohët e fundit po bëjnë spektakle.  Fituesi vështirë mund të prognozohet duke e pasur parasysh se skuadra e Prishtinës ka shumë lojtarë cilësor kurse Zhegra më shumë bazohet në ndihmën e lojtarit të tetë – publikut, sidoqoftë pritet një përballje fortë dhe shpresojmë cilësore dhe atraktive për publikun.\r\n\r\nNe ballafaqimet tjera priten fitore të Besa Famiglia ndaj Kastriotit, Kosovës ndaj Dritës, kurse përballje interesante pritet edhe ne Vushtrri ems Samadrexhës dhe Drenicës, sikur edhe ne Skenderaj mes Trepëës dhe Vëllaznimit, kurse Vjosa gostit Deçanin.\r\n\r\n \r\n\r\nNë konkurrencën e femrave  dy takime zgjojnë kërshërinë e  dashamirëve  të hendbollit ballafaqimi në Pejë mes Istogut dhe Shqiponjës sikur edhe takimi ne Gjilan ku Drita gostit Kosovën e Vushtrrisë, ndërsa në përballjet Prishtina – Vëllaznimi dhe Trepça – Kastrioti prishtinaset dhe ferzajset janë favorite absolute dhe priten fitore te thella.\r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\nSUPERLIGA – MESHKUJT\r\n\r\nJava e 8-të zhvillohet më 3/4.11.2012 takohen:\r\n\r\nPejë: BESA Famiglia – Kastrioti(S.Morina – I.Krasniqi, Zhilivoda) e shtunë ora 15:00\r\n\r\nSkenderaj: Trepça – Vëllaznimi(A.Vitaku – E.Vitaku, I.Sadriu) e diele ora 12:00\r\n\r\nFerizaj: Vjosa – Deçani(I.Osmani – E.Latifi, Sh.Demiri) e shtunë ora 19:00\r\n\r\nVushtrri: Samadrexha – Drenica(S.Vitaku – E.Nallbani, F.Hashani) e shtunë ora 18:30\r\n\r\nGjilan: Zhegra – Prishtina(I.Bytyqi – S.Kasapi, R.Obrazhda) e shtunë ora 19:00\r\n\r\nGjilan: Drita – Kosova(I.Murtezi – V.Mustafa, R.Obrazhda) e shtunë ora 15:30\r\n\r\n \r\n\r\nSUPERLIGA – FEMRAT\r\n\r\nJava e 7-të zhvillohet më 3/4.11.2012 takohen:\r\n\r\nPrishtinë: Prishtina – Vëllaznimi(D.Gucati – R.Koro, Xh.Vitaku) e shtunë ora 15:30\r\n\r\nPejë: Istogu – Shqiponja (F.Jashari – M.Selmani, A.Vitaku) e diele ora 12:30\r\n\r\nGjilan: Drita – Kosova (G.Bujupi – Ge.Bujupi, I.Kamerolli) e diele ora 12:30\r\n\r\nSkenderaj: Trepça – Kastrioti(A.Vitaku – E.Vitaku, I.Sadriu) e diele ora 15:30\r\n\r\n \r\n\r\nLIGA E PARË – MESHKUJT\r\n\r\nJava e 3-të zhvillohet më 3/4.11.2012 takohen:\r\n\r\nPrizren: Prizreni – Prishtina II (D.Gucati – R.Koro, H.Mitrovica) e diele ora 17:00\r\n\r\nPodujevë: Llapi – Lepenci (D.Demiri – M.Arifi, N.Beshiri) e diele ora 13:00\r\n\r\nIstog: Istogu – Rahoveci(F.Jashari – M.Selmani, I.Mahmuti) e shtunë ora 12:00\r\n\r\n \r\n\r\nLIGA E PARË – FEMRAT\r\n\r\nJava e 5-të zhvillohet më 3/4.11.2012 takohen:\r\n\r\nSkenderaj: Skenderaj – Samadrexha(A.Fejza – R.Çerkezi, Xh.Vitaku) e diele ora 17:00\r\n\r\nObiliq: KEK-u – Deçani(A.Fejza – R.Çerkezi, Xh.Vitaku) e shtunë ora 11:00\r\n\r\nLlapushë: Llapusha – Prishtina II(G.Bujupi – Ge.Bujupi, N.Morina) e shtunë ora 11:00\r\n\r\nPrizren: Prizreni – Kastrioti II(D.Gucati – R.Koro, M.Koro) e diele ora 18:30\r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\nLIGA E KADETËVE\r\n\r\nJava e 8-të zhvillohet më 3/4.11.2012 takohen:\r\n\r\nPejë: BESA Famiglia – Kastrioti(S.Morina – I.Krasniqi, I.Zhilivoda) e shtunë ora 13:30\r\n\r\nSkenderaj: Trepça – Vëllaznimi(A.Vitaku – E.Vitaku, I.Sadriu) e diele ora 10:30\r\n\r\nFerizaj: Vjosa – Deçani(I.Osmani – E.Latifi, Sh.Demiri)         e shtunë ora 17:30\r\n\r\nVushtrri: Samadrexha – Drenica(S.Vitaku – E.Nallbani, F.Hashani) e shtunë ora 17:00\r\n\r\nGjilan: Zhegra – Prishtina(I.Bytyqi – S.Kasapi, R.Obrazhda) e shtunë ora 17:30\r\n\r\nGjilan: Drita – Kosova(I.Murtezi – V.Mustafa, R.Obrazhda) e shtunë ora 14:00\r\n\r\n \r\n\r\nLIGA E KADETEVE\r\n\r\nJava e 7-të zhvillohet më 3/4.11.2012 takohen:\r\n\r\nPrishtinë: Prishtina – Vëllaznimi(D.Gucati – R.Koro, Xh.Vitaku) e shtunë ora 14:00\r\n\r\nIstog: Istogu – Shqiponja(F.Jashari – M.Selmani, A.Vitaku) e diele ora 11:00\r\n\r\nGjilan: Drita – Kosova(G.Bujupi – Ge.Bujupi, I.Kamerolli) e diele ora 11:00\r\n\r\nSkenderaj: Trepça – Kastrioti(A.Fejza – R.Çerkezi, I.Sadriu) e diele ora 14:00
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas - : - Vushtrria
14.03.2020 | 14:00
P1 BESA Famgas - : - Vushtrria
Prishtina - : - Vëllaznimi
14.03.2020 | 19:00
P1 Prishtina - : - Vëllaznimi
Trepça - : - Kastrioti
15.03.2020 | 17:00
P1 Trepça - : - Kastrioti
Prizreni - : - Drita
14.03.2020 | 18:30
P1 Prizreni - : - Drita
Drenica - : - Llapi
14.03.2020 | 15:00
P1 Drenica - : - Llapi
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Vëllaznimi - : - Kastrioti
15.03.2020 | 16:00
P1 Vëllaznimi - : - Kastrioti
Jusuf Gërvalla - : - Drita
14.03.2020 | 13:30
P1 Jusuf Gërvalla - : - Drita
Prishtina - : - Samadrexha
14.03.2020 | 14:30
P1 Prishtina - : - Samadrexha
Ferizaj - : - Istogu
14.03.2020 | 19:00
P1 Ferizaj - : - Istogu
Shqiponja - : - Vushtrria
14.03.2020 | 16:00
P1 Shqiponja - : - Vushtrria
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
3 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
4 Vushtrria 12 10 0 2 377 : 250 127 20
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 12 0 0 12 233 : 443 -210 0

Facebook