• Shqip
  • English
  • German
  • French
NE GJILAN KRYENDESHJA E JAVËS
NE GJILAN KRYENDESHJA E JAVËS
Pas suksesit të madh që pak kush e ka pritur javën e kaluar dhe barazimin e madh ndaj Kosovës ne Vushtrri, skuadra e Zhegrës të shtunën mbrëma ballafaqohet edhe me një skuadër tjetër pretendente për titullin e Kampionit te Kosovës Prishtinën.\r\n\r\n \r\n\r\n\r\n\r\n \r\n\r\nMe siguri palestra sportive ‚Bashkim Selishta – Petriti“ ne Gjilan do të jetë përplotë adhurues të hendbollit dhe sidomos fnsat e Zhegrës ‚Katana‘ të cilët kohët e fundit po bëjnë spektakle.  Fituesi vështirë mund të prognozohet duke e pasur parasysh se skuadra e Prishtinës ka shumë lojtarë cilësor kurse Zhegra më shumë bazohet në ndihmën e lojtarit të tetë – publikut, sidoqoftë pritet një përballje fortë dhe shpresojmë cilësore dhe atraktive për publikun.\r\n\r\nNe ballafaqimet tjera priten fitore të Besa Famiglia ndaj Kastriotit, Kosovës ndaj Dritës, kurse përballje interesante pritet edhe ne Vushtrri ems Samadrexhës dhe Drenicës, sikur edhe ne Skenderaj mes Trepëës dhe Vëllaznimit, kurse Vjosa gostit Deçanin.\r\n\r\n \r\n\r\nNë konkurrencën e femrave  dy takime zgjojnë kërshërinë e  dashamirëve  të hendbollit ballafaqimi në Pejë mes Istogut dhe Shqiponjës sikur edhe takimi ne Gjilan ku Drita gostit Kosovën e Vushtrrisë, ndërsa në përballjet Prishtina – Vëllaznimi dhe Trepça – Kastrioti prishtinaset dhe ferzajset janë favorite absolute dhe priten fitore te thella.\r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\nSUPERLIGA – MESHKUJT\r\n\r\nJava e 8-të zhvillohet më 3/4.11.2012 takohen:\r\n\r\nPejë: BESA Famiglia – Kastrioti(S.Morina – I.Krasniqi, Zhilivoda) e shtunë ora 15:00\r\n\r\nSkenderaj: Trepça – Vëllaznimi(A.Vitaku – E.Vitaku, I.Sadriu) e diele ora 12:00\r\n\r\nFerizaj: Vjosa – Deçani(I.Osmani – E.Latifi, Sh.Demiri) e shtunë ora 19:00\r\n\r\nVushtrri: Samadrexha – Drenica(S.Vitaku – E.Nallbani, F.Hashani) e shtunë ora 18:30\r\n\r\nGjilan: Zhegra – Prishtina(I.Bytyqi – S.Kasapi, R.Obrazhda) e shtunë ora 19:00\r\n\r\nGjilan: Drita – Kosova(I.Murtezi – V.Mustafa, R.Obrazhda) e shtunë ora 15:30\r\n\r\n \r\n\r\nSUPERLIGA – FEMRAT\r\n\r\nJava e 7-të zhvillohet më 3/4.11.2012 takohen:\r\n\r\nPrishtinë: Prishtina – Vëllaznimi(D.Gucati – R.Koro, Xh.Vitaku) e shtunë ora 15:30\r\n\r\nPejë: Istogu – Shqiponja (F.Jashari – M.Selmani, A.Vitaku) e diele ora 12:30\r\n\r\nGjilan: Drita – Kosova (G.Bujupi – Ge.Bujupi, I.Kamerolli) e diele ora 12:30\r\n\r\nSkenderaj: Trepça – Kastrioti(A.Vitaku – E.Vitaku, I.Sadriu) e diele ora 15:30\r\n\r\n \r\n\r\nLIGA E PARË – MESHKUJT\r\n\r\nJava e 3-të zhvillohet më 3/4.11.2012 takohen:\r\n\r\nPrizren: Prizreni – Prishtina II (D.Gucati – R.Koro, H.Mitrovica) e diele ora 17:00\r\n\r\nPodujevë: Llapi – Lepenci (D.Demiri – M.Arifi, N.Beshiri) e diele ora 13:00\r\n\r\nIstog: Istogu – Rahoveci(F.Jashari – M.Selmani, I.Mahmuti) e shtunë ora 12:00\r\n\r\n \r\n\r\nLIGA E PARË – FEMRAT\r\n\r\nJava e 5-të zhvillohet më 3/4.11.2012 takohen:\r\n\r\nSkenderaj: Skenderaj – Samadrexha(A.Fejza – R.Çerkezi, Xh.Vitaku) e diele ora 17:00\r\n\r\nObiliq: KEK-u – Deçani(A.Fejza – R.Çerkezi, Xh.Vitaku) e shtunë ora 11:00\r\n\r\nLlapushë: Llapusha – Prishtina II(G.Bujupi – Ge.Bujupi, N.Morina) e shtunë ora 11:00\r\n\r\nPrizren: Prizreni – Kastrioti II(D.Gucati – R.Koro, M.Koro) e diele ora 18:30\r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\nLIGA E KADETËVE\r\n\r\nJava e 8-të zhvillohet më 3/4.11.2012 takohen:\r\n\r\nPejë: BESA Famiglia – Kastrioti(S.Morina – I.Krasniqi, I.Zhilivoda) e shtunë ora 13:30\r\n\r\nSkenderaj: Trepça – Vëllaznimi(A.Vitaku – E.Vitaku, I.Sadriu) e diele ora 10:30\r\n\r\nFerizaj: Vjosa – Deçani(I.Osmani – E.Latifi, Sh.Demiri)         e shtunë ora 17:30\r\n\r\nVushtrri: Samadrexha – Drenica(S.Vitaku – E.Nallbani, F.Hashani) e shtunë ora 17:00\r\n\r\nGjilan: Zhegra – Prishtina(I.Bytyqi – S.Kasapi, R.Obrazhda) e shtunë ora 17:30\r\n\r\nGjilan: Drita – Kosova(I.Murtezi – V.Mustafa, R.Obrazhda) e shtunë ora 14:00\r\n\r\n \r\n\r\nLIGA E KADETEVE\r\n\r\nJava e 7-të zhvillohet më 3/4.11.2012 takohen:\r\n\r\nPrishtinë: Prishtina – Vëllaznimi(D.Gucati – R.Koro, Xh.Vitaku) e shtunë ora 14:00\r\n\r\nIstog: Istogu – Shqiponja(F.Jashari – M.Selmani, A.Vitaku) e diele ora 11:00\r\n\r\nGjilan: Drita – Kosova(G.Bujupi – Ge.Bujupi, I.Kamerolli) e diele ora 11:00\r\n\r\nSkenderaj: Trepça – Kastrioti(A.Fejza – R.Çerkezi, I.Sadriu) e diele ora 14:00
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas 41 : 28 Kastrioti
13.06.2020 | 20:00
P1 BESA Famgas 19 : 10 Kastrioti
Prishtina 23 : 31 Trepça
13.06.2020 | 17:00
P1 Prishtina 12 : 15 Trepça
Kastrioti 26 : 33 BESA Famgas
16.06.2020 | 19:00
P1 Kastrioti 9 : 14 BESA Famgas
Trepça 22 : 33 Prishtina
17.06.2020 | 17:00
P1 Trepça 13 : 15 Prishtina
BESA Famgas 38 : 26 Prishtina
20.06.2020 | 18:00
P1 BESA Famgas 24 : 13 Prishtina
Prishtina 25 : 29 BESA Famgas
23.06.2020 | 19:30
P1 Prishtina 10 : 15 BESA Famgas
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Ferizaj 24 : 27 Vushtrria
13.06.2020 | 19:30
P1 Ferizaj 11 : 10 Vushtrria
Prishtina 12 : 43 Istogu
13.06.2020 | 14:30
P1 Prishtina 8 : 23 Istogu
Vushtrria 22 : 30 Ferizaj
17.06.2020 | 18:00
P1 Vushtrria 13 : 12 Ferizaj
Istogu 53 : 20 Prishtina
16.06.2020 | 17:00
P1 Istogu 31 : 5 Prishtina
Ferizaj 34 : 24 Istogu
20.06.2020 | 19:00
P1 Ferizaj 16 : 12 Istogu
Istogu 27 : 26 Ferizaj
23.06.2020 | 18:00
P1 Istogu 10 : 13 Ferizaj
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Vushtrria 13 11 0 2 387 : 250 137 22
3 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
4 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 13 0 0 13 233 : 453 -220 0

Facebook