• Shqip
  • English
  • German
  • French
NE VUSHTRRI KRYENDESHJA E STINORIT
NE VUSHTRRI KRYENDESHJA E STINORIT
Palestra e Vushtrrisë  ‘Jeton Terstena – Tota’  nesër mbrëma do te jete arenë e një ndeshje te madhe, mes dy skuadrave me te suksesshme te këtij edicioni gjegjësisht te 8 javëve te kaluara Kosovës se Vushtrrisë dhe Besa Famiglia nga Peja, rival te vjetër dhe te cilët premtojnë një mbrëmje te hendbollit, duke u bazuar ne lojtaret qe do te paraqiten ne fanellat e skuadrave.\r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\nHektor Dobroshi, Riad Shabanaj, Fitim Klinaku, Shlezen Kertoku dhe Alban Dobroshi në njërën anë Danjel Dupajchanac, Kastrioti Jupa, Kastriot Shala, Enis Kastrati  dhe Riste Tajkovski ne tjetrën anë, janë garanci se dashamiret do te kënaqen ne ballafaqimin i cili pritet te sjell hendboll cilësor, atraktiv loje burrërore dhe mbi te gjitha korrekte, kurse fituesi vështirë mund te parashikohet.\r\n\r\nNe përballjët tjera pritet  fitore e Prishtinës, kurse ballafaqim interesant pritet te zhvillohet ne Skenderaj ne mes Drenicës se Drenasit dhe Zhegrës, sikur edh ene takimet tjera Kastrioti- Trepça, Deçani – Samadrexha, Vëllaznimi – Vjosa.\r\n\r\nPo ashtu ne program janë edhe ndeshjet e Superliges se femrave hiq takimin Istogu Prishtina i cili zhvillohet ne mes jave pasi KHF Prishtina ne roundin e  trete te EHF CUP zhvillon ndeshjen ne Slloveni me skuadrën GEN Zagorje.\r\n\r\n \r\n\r\nSUPERLIGA – MESHKUJT\r\n\r\nJava e 9-të zhvillohet më 10/11.11.2012 takohen:\r\n\r\nVushtrri: Kosova – BESA Famiglia(A.Vitaku – E.Vitaku, F.Hashani)e shtunë ora 19:00\r\n\r\nPrishtinë: Prishtina – Drita(B.Lushta – E.Blakqori, H.Shala) e shtunë ora 16:00\r\n\r\nSkenderaj: Drenica – Zhegra(I.Krasniqi – S.Morina, I.Sadriu) e diele ora 14:00 \r\n\r\nPejë: Deçani – Samadrexha(S.Vitaku – E.Nallbani, N.Beshiri) e diele ora 13:00\r\n\r\nGjakovë: Vëllaznimi – Vjosa(I.Osmani – E.Latifi, F.Prekazi) e diele ora 17:00\r\n\r\nFerizaj: Kastrioti – Trepça(I.Bytyqi – S.Kasapi, N.Morina) e shtunë ora 19:00\r\n\r\n \r\n\r\nSUPERLIGA – FEMRAT\r\n\r\nJava e 8-të zhvillohet më 10/11.11.2012 takohen:\r\n\r\nGjakovë: Vëllaznimi – Kastrioti(D.Gucati-R.Koro,S.Morina) e shtunë ora 13:30\r\n\r\nVushtrri: Trepça – Kosova(D.Demiri – M.Arifi, I.Mahmuti) e shtunë ora 14:30\r\n\r\nGjilan: Drita – Shqiponja( G.Bujupi – Ge.Bujupi, I.Kamerolli) e diele ora 12:30\r\n\r\nPejë: Istogu – Prishtina(V.Mustafa – I.Murtezi, I.Zhilivoda) më 14/15.11.2012\r\n\r\n \r\n\r\nLIGA E PARË – MESHKUJT\r\n\r\nJava e 4-të zhvillohet më 10/11.11.2012 takohen:\r\n\r\nPrishtinë: Prishtina II – Rahoveci(B.Lushta – E.Blaqori, H.Shala)e shtunë ora 17:30\r\n\r\nKaçanik: Lepenci – Istogu (D.Gucati – R.Koro, H.Salihu) e diele ora 13:00\r\n\r\nPrizren: Prizreni – Llapi(Gucati-Koro,N.Sharani)e diele ora 17:00\r\n\r\n \r\n\r\nLIGA E PARË – FEMRAT\r\n\r\nJava e 6-të zhvillohet më 10/11.11.2012 takohen:\r\n\r\nPrishtinë: Prishtina II – Prizreni(Xhema – Jahja, Sh.Demiri) e shtunë ora 18:30\r\n\r\nDeçan: Deçani – Llapusha(B.Gashi – F.Ademaj, N.Morina)e diele ora 12:00\r\n\r\nSkenderaj: Skenderaj – KEK-u(I.Krasniqi-S.Morina, I.Sadriu) e diele ora 10:30\r\n\r\nSamadrexha pushon  \r\n\r\n \r\n\r\nLIGA E KADETEVE \r\n\r\nJava e 9-të zhvillohet më 10/11.11.2012 takohen:\r\n\r\nVushtrri: Kosova – BESA Famiglia (A.Fejza – R.Çerkezi, F.Hashani)e shtunë ora 17:30\r\n\r\nPrishtinë: Prishtina – Drita (B.Lushta – E.Blakqori, H.Shala) e shtunë ora 14:30\r\n\r\nSkenderaj: Drenica – Zhegra (I.Krasniqi – S.Morina, I.Sadriu) e diele ora 12:30\r\n\r\nPejë: Deçani – Samadrexha (S.Vitaku – E.Nallbani, N.Beshiri) e diele ora 11:30\r\n\r\nGjakovë: Vëllaznimi – Vjosa (I.Osmani – E.Latifi, F.Prekazi) e diele ora 15:30\r\n\r\nFerizaj: Kastrioti – Trepça (I.Bytyqi – S.Kasapi, N.Morina) e shtunë ora 17:30\r\n\r\n \r\n\r\nLIGA E KADETEVE\r\n\r\nJava e 8-të zhvillohet më 10/11.11.2012 takohen:\r\n\r\nGjakovë: Vëllaznimi – Kastrioti(Gucati-Koro,S.Morina) e shtunë ora 12:00\r\n\r\nVushtrri: Trepça – Kosova(D.Demiri – M.Arifi, I.Sadriu) e shtunë ora 13:00\r\n\r\nGjilan: Drita – Shqiponja(G.Bujupi- Ge.Bujupi, I. Kamerolli, e diele ora 11:00\r\n\r\nPejë: Istogu – Prishtina (V.Mustafa – I.Murtezi, H. Shala), më 14/15.11.2012\r\n\r\n 
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas 41 : 28 Kastrioti
13.06.2020 | 20:00
P1 BESA Famgas 19 : 10 Kastrioti
Prishtina 23 : 31 Trepça
13.06.2020 | 17:00
P1 Prishtina 12 : 15 Trepça
Kastrioti 26 : 33 BESA Famgas
16.06.2020 | 19:00
P1 Kastrioti 9 : 14 BESA Famgas
Trepça 22 : 33 Prishtina
17.06.2020 | 17:00
P1 Trepça 13 : 15 Prishtina
BESA Famgas 38 : 26 Prishtina
20.06.2020 | 18:00
P1 BESA Famgas 24 : 13 Prishtina
Prishtina 25 : 29 BESA Famgas
23.06.2020 | 19:30
P1 Prishtina 10 : 15 BESA Famgas
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Ferizaj 24 : 27 Vushtrria
13.06.2020 | 19:30
P1 Ferizaj 11 : 10 Vushtrria
Prishtina 12 : 43 Istogu
13.06.2020 | 14:30
P1 Prishtina 8 : 23 Istogu
Vushtrria 22 : 30 Ferizaj
17.06.2020 | 18:00
P1 Vushtrria 13 : 12 Ferizaj
Istogu 53 : 20 Prishtina
16.06.2020 | 17:00
P1 Istogu 31 : 5 Prishtina
Ferizaj 34 : 24 Istogu
20.06.2020 | 19:00
P1 Ferizaj 16 : 12 Istogu
Istogu 27 : 26 Ferizaj
23.06.2020 | 18:00
P1 Istogu 10 : 13 Ferizaj
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Vushtrria 13 11 0 2 387 : 250 137 22
3 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
4 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 13 0 0 13 233 : 453 -220 0

Facebook