• Shqip
  • English
  • German
  • French
PËRFAQËSUESJA E KOSOVËS U18 NË GJYSMËFINALE TË CELL CUP
PËRFAQËSUESJA E KOSOVËS U18 NË GJYSMËFINALE TË CELL CUP
Edhe pse neser paradite zhvillon ndeshjen e fundit ne kuader te garave parakualifikuese ne kuader te grupit "A", Përfaqesuesja e Kosoves U18  qysh tani e ka sigurua pjesemarrjen ne gjysmëfinale te kesaj gare me renome, pasi sebashku me Pick Segedin skuader kjo shume cilësore neser do t eluajne dhe kalkulojn eper emrate kundershtarve te tyre qe vijne nga grupi "B" keto jane MSPR Siodemka Legnica dhe KA Akureyri nga Islanda.\r\nSidoqofte shpresojme s e djelmoshat kosovare do te angazhohen maksimalisht dhe te kualifikohne ne finale, e pse jo te fitojnë edhe Kupen e turneut te CELL CUP.\r\n\r\nKOS 13\r\nPick Szeged                                                      3    3   0   0  96:50  6\r\nKosovo National Team                               3    3   0   0 67:47  6\r\nGödölloi KC                                                     4    2    0   2 89:86  4\r\nAl Salmiya Sport Club                                 3    0   0   3 40:66  0\r\nUnion West-Wien HB                                   3    0   0   3 51:94   0
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas - : - Kastrioti
13.06.2020 | 00:00
P1 BESA Famgas - : - Kastrioti
Prishtina - : - Trepça
13.06.2020 | 00:00
P1 Prishtina - : - Trepça
Kastrioti - : - BESA Famgas
17.06.2020 | 00:00
P1 Kastrioti - : - BESA Famgas
Trepça - : - Prishtina
17.06.2020 | 00:00
P1 Trepça - : - Prishtina
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Vushtrria 13 11 0 2 387 : 250 137 22
3 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
4 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 13 0 0 13 233 : 453 -220 0

Facebook