• Shqip
  • English
  • German
  • French
Afati i rregullt kalimtar nga 15 deri më 31 korrik
Afati i rregullt kalimtar nga 15 deri më 31 korrik
Afati i rregulltë kalimtar për hendbolliste dhe hendbollist për edicionin 2014/15 do të fillon neser më 15 korrik 2014 dhe do te vazhdon deri më 31 2014 në përputhje me  me Rregulloren mbi regjistrimin e  klubeve, lojtarëve, statusin dhe transferimin i tyre.\r\n\r\nIMG_1799\r\n\r\nTë drejt paraqitjes së kërkesave për regjistrim kanë të gjithë ata lojtarë dhe lojtare që nuk kanë kontrata valide me skuadrat  e tyre apo me marrëveshje të skuadrave sipas Rregullores mbi regjistrimin e  klubeve, lojtarëve, statusin dhe transferimin i tyre, kurse për lojtarët që vijnë nga skuadrat  e shteteve tjera evropiane dhe botërore regjistrimi mund të bëhet deri ne fund të muajit shkurt  gjegjësisht një javë para fillimit te edicionit pranveror konform Rregulloreve të Federatës Evropiane dhe asaj Ndërkombëtare.\r\n\r\nLojtarët të cilët aplikojnë për statusin e  lirë sipas  Rregullores  mbi regjistrimin e  klubeve, lojtarëve, statusin dhe transferimin i tyre kanë të drejt rgjistrimi deri më 15 tetor 2014, mirëpo paraprakisht duhet aplikimi për statusin e  lirë (plotësimi i formularit nr. 5.2) dhe mund te shfrytëzohet afati përfundimtar i 15 tetorit 2014.\r\n\r\n 
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas - : - Vushtrria
14.03.2020 | 14:00
P1 BESA Famgas - : - Vushtrria
Prishtina - : - Vëllaznimi
14.03.2020 | 19:00
P1 Prishtina - : - Vëllaznimi
Trepça - : - Kastrioti
15.03.2020 | 17:00
P1 Trepça - : - Kastrioti
Prizreni - : - Drita
14.03.2020 | 18:30
P1 Prizreni - : - Drita
Drenica - : - Llapi
14.03.2020 | 15:00
P1 Drenica - : - Llapi
Edicioni 2019/2020
ID Logo Ekipi L F B H +/- Diferenca P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Vëllaznimi - : - Kastrioti
15.03.2020 | 16:00
P1 Vëllaznimi - : - Kastrioti
Jusuf Gërvalla - : - Drita
14.03.2020 | 13:30
P1 Jusuf Gërvalla - : - Drita
Prishtina - : - Samadrexha
14.03.2020 | 14:30
P1 Prishtina - : - Samadrexha
Ferizaj - : - Istogu
14.03.2020 | 19:00
P1 Ferizaj - : - Istogu
Shqiponja - : - Vushtrria
14.03.2020 | 16:00
P1 Shqiponja - : - Vushtrria
Edicioni 2019/2020
ID Logo Ekipi L F B H +/- Diferenca P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
3 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
4 Vushtrria 12 10 0 2 377 : 250 127 20
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 12 0 0 12 233 : 443 -210 0

Facebook