• English
  • German
  • French
KOSOVA U 18 SONTE LUAN NDESHJEN GJYSMËFINALE, ME SEGEDIN HUMBJE TAKTIKE
Përfaqësuesja e Kosovës e grup-moshës U18 sonte luan ndeshjen gjysmëfinale ne kuader te turneut nderkombëtra CELL CUP qe po zhvillohet ketu në Vesprem qytetine hendbollit te Hungarisë, dhe do te ballafaqohet me skuadren nga Polonia MSPR Siod. Legnica.\r\nNe te vertetë ata sot paradite e humben takimin kunder skuadres favorite Pick Segedi te Hungarisë, mirepo loja ma shume ishte miqesore, sepse te dy skuadrat ishin te rezervuara mos te kete lendime dhe ndonji perjashtim i rastit, dhe Perfaqesuesja e jone deri ne minuten e 30 ishte e barabart dhe rezultati sillej me nga nje gol epersei here njera here tjetra skuader, qe ne nje moment hungarezet u shkeputren ne 3-4 gola dhe kete e mbajten deri ne fund, kur semafori tregoi rezultatin 15:29 ne te mire te Pick Segedit. Trajneri Përfaqësueses Fatmir Muhaxheri lojtarete 7-shës se parë ne pjesen e dyte nuk i inkuadroi fare ne lojë.\r\n\r\n \r\n\r\n11111\r\nSonte me fillim nga  ora 18:00 Perfaqesuesja e jonë ballafaqohet me skuadren shume të fortë te grupit 'B'  nga Polonia Legnica  ecila ende nuk ka pesuar asnje disffatë, dhe rezultati veshtirë mund te prognozohet, por me siguri angazhimi i djelomshave tan nuk do te mungojë dhe shpresojmë qe të kualifikohen per finalen e madhe e cila zhvillohet neser ne ora 12:30.