• Shqip
  • English
  • German
  • French
KOSOVA U 18 SONTE LUAN NDESHJEN GJYSMËFINALE, ME SEGEDIN HUMBJE TAKTIKE
KOSOVA U 18 SONTE LUAN NDESHJEN GJYSMËFINALE, ME SEGEDIN HUMBJE TAKTIKE
Përfaqësuesja e Kosovës e grup-moshës U18 sonte luan ndeshjen gjysmëfinale ne kuader te turneut nderkombëtra CELL CUP qe po zhvillohet ketu në Vesprem qytetine hendbollit te Hungarisë, dhe do te ballafaqohet me skuadren nga Polonia MSPR Siod. Legnica.\r\nNe te vertetë ata sot paradite e humben takimin kunder skuadres favorite Pick Segedi te Hungarisë, mirepo loja ma shume ishte miqesore, sepse te dy skuadrat ishin te rezervuara mos te kete lendime dhe ndonji perjashtim i rastit, dhe Perfaqesuesja e jone deri ne minuten e 30 ishte e barabart dhe rezultati sillej me nga nje gol epersei here njera here tjetra skuader, qe ne nje moment hungarezet u shkeputren ne 3-4 gola dhe kete e mbajten deri ne fund, kur semafori tregoi rezultatin 15:29 ne te mire te Pick Segedit. Trajneri Përfaqësueses Fatmir Muhaxheri lojtarete 7-shës se parë ne pjesen e dyte nuk i inkuadroi fare ne lojë.\r\n\r\n \r\n\r\n11111\r\nSonte me fillim nga  ora 18:00 Perfaqesuesja e jonë ballafaqohet me skuadren shume të fortë te grupit 'B'  nga Polonia Legnica  ecila ende nuk ka pesuar asnje disffatë, dhe rezultati veshtirë mund te prognozohet, por me siguri angazhimi i djelomshave tan nuk do te mungojë dhe shpresojmë qe të kualifikohen per finalen e madhe e cila zhvillohet neser ne ora 12:30.
List of videos
Edicioni 2019/2020
Prizreni 31 : 31 Vushtrria
16.11.2019 | 16:00
P1 Prizreni 14 : 16 Vushtrria
Drenica 30 : 40 Vëllaznimi
16.11.2019 | 19:00
P1 Drenica 10 : 21 Vëllaznimi
Llapi 45 : 23 Drita
16.11.2019 | 19:00
P1 Llapi 23 : 8 Drita
Prishtina 35 : 28 Trepça
15.11.2019 | 17:30
P1 Prishtina 16 : 15 Trepça
BESA Famgas 45 : 33 Kastrioti
16.11.2019 | 19:00
P1 BESA Famgas 22 : 13 Kastrioti
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 9 9 0 0 375 : 184 191 18
2 Prishtina 9 8 0 1 346 : 248 98 16
3 Trepça 9 6 1 2 299 : 250 49 13
4 Kastrioti 9 6 0 3 329 : 290 39 12
5 Vëllaznimi 9 4 0 5 269 : 278 -9 8
6 Vushtrria 9 3 2 4 266 : 292 -26 8
7 Drenica 9 3 0 6 272 : 306 -34 6
8 Prizreni 9 2 1 6 265 : 323 -58 5
9 Llapi 9 2 0 7 226 : 296 -70 4
10 Drita 9 0 0 9 231 : 411 -180 0
Edicioni 2019/2020
Vëllaznimi 32 : 50 Ferizaj
16.11.2019 | 14:00
P1 Vëllaznimi 14 : 21 Ferizaj
Prishtina 38 : 22 Shqiponja
17.11.2019 | 14:30
P1 Prishtina 17 : 8 Shqiponja
Jusuf Gërvalla 15 : 33 Vushtrria
16.11.2019 | 13:00
P1 Jusuf Gërvalla 5 : 14 Vushtrria
Kastrioti 20 : 34 Istogu
16.11.2019 | 17:00
P1 Kastrioti 10 : 17 Istogu
Drita 22 : 37 Samadrexha
17.11.2019 | 13:30
P1 Drita 9 : 13 Samadrexha
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Ferizaj 8 8 0 0 313 : 211 102 16
2 Istogu 8 7 0 1 268 : 174 94 14
3 Vushtrria 8 6 0 2 258 : 173 85 12
4 Prishtina 8 6 0 2 240 : 170 70 12
5 Kastrioti 8 4 0 4 226 : 219 7 8
6 Jusuf Gërvalla 8 2 2 4 183 : 227 -44 6
7 Samadrexha 8 2 1 5 183 : 245 -62 5
8 Shqiponja 8 2 0 6 203 : 247 -44 4
9 Vëllaznimi 8 1 1 6 218 : 283 -65 3
10 Drita 8 0 0 8 153 : 296 -143 0

Facebook