• Shqip
  • English
  • German
  • French
Në Gjakovë vazhdon punën Kampi veror “Gjakova 2014”
Në Gjakovë vazhdon punën Kampi veror  “Gjakova 2014”
Pas përfundimit te pjesës së parë të Kmapit veror ‘Gjakova 2014’ me grupmoshën  e Përfaqësueseve të reja U16 dhe U18 në konkurrencën meshkujve, sot vazhdoi punën turni i dytë, por kësaj radhe me kandidatet per Përfaqësueset U15 dhe U17 ne konkurrencën e femrave.\r\n\r\nKAMPI F1\r\n\r\nKampi si zakonisht zhvillohet ne ambientet e Palestres sportive ‘Shani Nushi” dhe terreneve për rrethë në Gjakovë, kurse akomodimi në Konviktin e studentëve dhe nxënësve ‘Sadik Stavileci, në të cilin tash e disa vjet FHK-ja përgatit gjeneratat e reja.\r\n\r\nKAMPI F2\r\n\r\nNë Kamp janë përfshi mbi 45 vajza te grupmoshave 1996, 1997, 1998, 199 dhe 2000, te cilat nga trajneret Lulzim Nagavci, Lirije Muhaxheri, Shemasi Luta dhe përzgjedhesi për shtatë ditë më rradhë deri me 8 gusht do ti përvetësojnë elemntet teknik dhe taktike të lojës së hendbollit, sidomos tani kur grupmosha U17 do te jetë pjesë e kualifikimeve per EURO 2015 qe mbahet ne Maqedoni.\r\n\r\nKAMPI F3
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas - : - Vushtrria
14.03.2020 | 14:00
P1 BESA Famgas - : - Vushtrria
Prishtina - : - Vëllaznimi
14.03.2020 | 19:00
P1 Prishtina - : - Vëllaznimi
Trepça - : - Kastrioti
15.03.2020 | 17:00
P1 Trepça - : - Kastrioti
Prizreni - : - Drita
14.03.2020 | 18:30
P1 Prizreni - : - Drita
Drenica - : - Llapi
14.03.2020 | 15:00
P1 Drenica - : - Llapi
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Vëllaznimi - : - Kastrioti
15.03.2020 | 16:00
P1 Vëllaznimi - : - Kastrioti
Jusuf Gërvalla - : - Drita
14.03.2020 | 13:30
P1 Jusuf Gërvalla - : - Drita
Prishtina - : - Samadrexha
14.03.2020 | 14:30
P1 Prishtina - : - Samadrexha
Ferizaj - : - Istogu
14.03.2020 | 19:00
P1 Ferizaj - : - Istogu
Shqiponja - : - Vushtrria
14.03.2020 | 16:00
P1 Shqiponja - : - Vushtrria
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
3 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
4 Vushtrria 12 10 0 2 377 : 250 127 20
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 12 0 0 12 233 : 443 -210 0

Facebook