• Shqip
  • English
  • German
  • French
Një kapitull i ri për hendbollin e Kosovës
Një kapitull i ri për hendbollin e Kosovës
Për hendbollin e Kosovës po hapet një kapitull i ri. Kështu tha sot Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi gjatë takimit me kreun e Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini. Këshilli i Federatës Botërore të Hendbollit (IHF), e ka miratuar kërkesën e FHK-së për anëtarësim të plotë të përkohshëm në IHF. \r\n\r\nTakimi_me_Eugen_Saracinin_(1)_505\r\n\r\nMinistri Krasniqi tha se ky është një tregues se sporti kosovar po hap përfundimisht dyert e izolimit dhe tash po vjen koha e prezantimit të barabartë. Me theks të veçantë në këtë takim është biseduar për përgatitjet e përfaqësueses së Kosovës në hendboll për kualifikimet për botërorin në vitin 2015.\r\n\r\n‘Ne do të jemi përkrahës të hendbollit ashtu siç edhe kemi qenë gjithmonë dhe jo vetëm për hendbollin. Aq më tepër përkrahja jonë tashmë do të rritet pasi edhe do të kemi edhe një përfaqësuese që do të na përfaqësojë në gara të rëndësishme ndërkombëtare”, tha ministri Krasniqi, teksa ka përgëzuar kryetarin Saraçini për punën e madhe që po bën për masivizimin dhe rritjen e cilësisë në hendboll.\r\n\r\nKryetari i FHK-së, Eugen Saraçini njoftoi ministrin për punën që kanë bërë deri tash dhe përgatitjet për procesin përfundimtar të anëtarësimit në IHF, si dhe pjesëmarrjen në garat ndërkombëtare. Ai falënderoi ministrin Krasniqi për mbështetjen, duke e vlerësuar atë si tejet domethënëse për të arriturat që ka shënuar hendbolli kosovar.
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas - : - Vushtrria
14.03.2020 | 14:00
P1 BESA Famgas - : - Vushtrria
Prishtina - : - Vëllaznimi
14.03.2020 | 19:00
P1 Prishtina - : - Vëllaznimi
Trepça - : - Kastrioti
15.03.2020 | 17:00
P1 Trepça - : - Kastrioti
Prizreni - : - Drita
14.03.2020 | 18:30
P1 Prizreni - : - Drita
Drenica - : - Llapi
14.03.2020 | 15:00
P1 Drenica - : - Llapi
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Vëllaznimi - : - Kastrioti
15.03.2020 | 16:00
P1 Vëllaznimi - : - Kastrioti
Jusuf Gërvalla - : - Drita
14.03.2020 | 13:30
P1 Jusuf Gërvalla - : - Drita
Prishtina - : - Samadrexha
14.03.2020 | 14:30
P1 Prishtina - : - Samadrexha
Ferizaj - : - Istogu
14.03.2020 | 19:00
P1 Ferizaj - : - Istogu
Shqiponja - : - Vushtrria
14.03.2020 | 16:00
P1 Shqiponja - : - Vushtrria
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
3 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
4 Vushtrria 12 10 0 2 377 : 250 127 20
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 12 0 0 12 233 : 443 -210 0

Facebook