• Shqip
  • English
  • German
  • French
PARALAJMËRIMET E JAVËS SË SHTATË
PARALAJMËRIMET E JAVËS SË SHTATË
 \r\n\r\nPrej sonte deri te hene  zhvillohet jabva e 7-te e Superliges se meshkujve dhe java e 6-te e Superliges se femrave vijon: si dhe Ligave tjera me kete orar si vijon:\r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\nSUPERLIGA – MESHKUJT\r\n\r\nJava e 7-të zhvillohet më 27/28.10.2012 takohen:\r\n\r\nGjilan: Drita – BESA Famiglia (I.Murtezi – V.Mustafa, H.Salihu) e enjte ora 19:00\r\n\r\nVushtrri: Kosova – Zhegra (E.Nallbani – S.Vitaku,A.Vitaku) e diele ora 17:00\r\n\r\nPrishtina – Samadrexha (A.Vitaku –E.Vitaku,F.Hashani) e shtunë ora 13:30\r\n\r\nSkenderaj: Drenica – Vjosa (I.Bytyqi – S.Kasapi, F.Prekazi) e shtunë ora 16:00\r\n\r\nPejë: Deçani – Trepça (I.Osmani –E.Latifi, N.Morina) e diele ora 13:00\r\n\r\nGjakovë: Vëllaznimi – Kastrioti (I.Murtezi – V.Mustafa, Sh.Demiri) e diele ora 17:00\r\n\r\n \r\n\r\nSUPERLIGA – FEMRAT\r\n\r\nJava e 6-të zhvillohet më 27/18.10.2012 takohen:\r\n\r\nGjakovë: Vëllaznimi – Trepça (I.Murtezi – V.Mustafa, Sh.Demiri) e diele ora 14:00\r\n\r\nFerizaj: Kastrioti – Drita (S.Morina – I.Krasniqi,S.Morina) e shtunë ora 15:00\r\n\r\nVushtrri: Kosova – Istogu (S.Vitaku – E.Nallbani,A.Vitaku) e diele ora 13:30\r\n\r\nGjakovë: Shqiponja – Prishtina (D.Gucati – R.Koro, M.Koro) e hëne ora 16:00\r\n\r\n \r\n\r\nLIGA E PARË – MESHKUJT\r\n\r\nJava e 2-të zhvillohet më 27/28.10.2012 takohen:\r\n\r\nPrishtina II – Istogu (D.Gucati – R.Koro, N.Beshiri) zhvillohet më 1.11.2012\r\n\r\nMalishevë: Rahoveci – Llapi (F.Jashari – M.Selmani, Obrazhda) e diele ora 14:00\r\n\r\nKaçanik: Lepenci – Prizreni (D.Demiri – M.Arifi,H.Mitrovica) e diele ora 11:00\r\n\r\n \r\n\r\nLIGA E PARË – FEMRAT\r\n\r\nJava e 4-të zhvillohet më 27/28.10.2012 takohen:\r\n\r\nSamadrexhë: Samadrexha – Prizreni (R.Çerkezi – A.Fejza, I.Sadriu) e diele ora 12:00\r\n\r\nKaçanik: Lepenci – Llapusha (S.Haziri – Sh.Haziri,) zhvillohet më 1.11.2012\r\n\r\nPrishtina II – KEK-u (D.Demiri – M.Arifi, Hashani) zhvillohet më 1.11.2012\r\n\r\nDeçan: Deçani – Skenderaj (F.Ademaj –B.Gashi, N.Morina) e shtunë ora 12:00\r\n\r\n \r\n\r\nLIGA E KADETËVE\r\n\r\nJava e 7-të zhvillohet më 27/28.10.2012 takohen:\r\n\r\nGjilan: Drita – BESA Famiglia (I.Murtezi – V.Mustafa, H.Salihu) e enjte ora 17:30\r\n\r\nVushtrri: Kosova – Zhegra (A.Fejza – R.Çerkezi,A.Vitaku) e diele ora 15:30\r\n\r\nPrishtina – Samadrexha (A.Vitaku – E.Vitaku, Hashani) e shtunë ora 12:00\r\n\r\nSkenderaj: Drenica – Vjosa (I.Bytyqi – E,Kasapi,F.Prekazi) e shtunë ora 14:30\r\n\r\nPejë: Deçani – Trepça (I.Osmani – E.Latifi,N.Morina) e diele ora 11:30\r\n\r\nGjakovë: Vëllaznimi – Kastrioti (I.Murtezi – V.Mustafa, Sh.Demiri) e diele ora 15:30\r\n\r\n \r\n\r\nLIGA E KADETEVE\r\n\r\nJava e 6-të zhvillohet më 27/18.10.2012 takohen:\r\n\r\nGjakovë: Vëllaznimi – Trepça (I.Murtezi – V.Mustafa, Sh.Demiri) e diele ora 12:30\r\n\r\nFerizaj: Kastrioti – Drita (S.Morina – I.Krasniqi,S.Morina) e shtunë ora 13:30\r\n\r\nVushtrri: Kosova – Istogu (S.Vitaku – E.Nallbani,A.Vitaku) e diele ora 12:00\r\n\r\nGjakovë: Shqiponja – Prishtina (D.Gucati – R.Koro, M.Koro) e hëne ora 14:30\r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\n 
List of videos
Edicioni 2019/2020
Prizreni 31 : 31 Vushtrria
16.11.2019 | 16:00
P1 Prizreni 14 : 16 Vushtrria
Drenica 30 : 40 Vëllaznimi
16.11.2019 | 19:00
P1 Drenica 10 : 21 Vëllaznimi
Llapi 45 : 23 Drita
16.11.2019 | 19:00
P1 Llapi 23 : 8 Drita
Prishtina 35 : 28 Trepça
15.11.2019 | 17:30
P1 Prishtina 16 : 15 Trepça
BESA Famgas 45 : 33 Kastrioti
16.11.2019 | 19:00
P1 BESA Famgas 22 : 13 Kastrioti
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 9 9 0 0 375 : 184 191 18
2 Prishtina 9 8 0 1 346 : 248 98 16
3 Trepça 9 6 1 2 299 : 250 49 13
4 Kastrioti 9 6 0 3 329 : 290 39 12
5 Vëllaznimi 9 4 0 5 269 : 278 -9 8
6 Vushtrria 9 3 2 4 266 : 292 -26 8
7 Drenica 9 3 0 6 272 : 306 -34 6
8 Prizreni 9 2 1 6 265 : 323 -58 5
9 Llapi 9 2 0 7 226 : 296 -70 4
10 Drita 9 0 0 9 231 : 411 -180 0
Edicioni 2019/2020
Vëllaznimi 32 : 50 Ferizaj
16.11.2019 | 14:00
P1 Vëllaznimi 14 : 21 Ferizaj
Prishtina 38 : 22 Shqiponja
17.11.2019 | 14:30
P1 Prishtina 17 : 8 Shqiponja
Jusuf Gërvalla 15 : 33 Vushtrria
16.11.2019 | 13:00
P1 Jusuf Gërvalla 5 : 14 Vushtrria
Kastrioti 20 : 34 Istogu
16.11.2019 | 17:00
P1 Kastrioti 10 : 17 Istogu
Drita 22 : 37 Samadrexha
17.11.2019 | 13:30
P1 Drita 9 : 13 Samadrexha
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Ferizaj 8 8 0 0 313 : 211 102 16
2 Istogu 8 7 0 1 268 : 174 94 14
3 Vushtrria 8 6 0 2 258 : 173 85 12
4 Prishtina 8 6 0 2 240 : 170 70 12
5 Kastrioti 8 4 0 4 226 : 219 7 8
6 Jusuf Gërvalla 8 2 2 4 183 : 227 -44 6
7 Samadrexha 8 2 1 5 183 : 245 -62 5
8 Shqiponja 8 2 0 6 203 : 247 -44 4
9 Vëllaznimi 8 1 1 6 218 : 283 -65 3
10 Drita 8 0 0 8 153 : 296 -143 0

Facebook