• Shqip
  • English
  • German
  • French
Besa e Prishtina nisin furishëm
Besa e Prishtina nisin furishëm
Prishtina ka fituar bindshëm ndaj Zhegrës, ndërsa Vëllaznimi ndaj Llapit. Me këto dy ndeshje të zhvilluara të dielen është mbyllur java e parë në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).
Prishtina e riorganizuar dhe me pretendime të mëdha për këtë edicion, e mposhti Zhegrën me rezultatin 31:23. Ndërkohë ekipi gjakovar Vëllaznimi fitoi ndaj Llapit në udhëtim me shifrat 39:26.
Të shtunën u luajtën dy ndeshje tjera të javës së parë. Trepça, që ka nisur vonë përgatitjet dhe që luajti pa gjysmën e lojtarëve, është mposhtur bindshëm në “Minatori” nga Drita me shifrat 28:23. Derbi vushtrrias në mes Vushtrrisë dhe Samadrexhës u mbyll me rezultatin e barabartë, 28:28. Java e parë, përkatësisht kampionati, është hapur të premten me ndeshjen mes Besa Famgas dhe Kastriotit. Kampionia Besa nisi furishëm, me fitoren 36:21.
Te femrat janë luajtur dy ndeshje të javës së parë. Të shtunën, Prishtina fitoi ndaj Dritës me shifrat 34:27, ndërsa Istogu fitoi thellë ndaj Samadrexhës, 43:6. Ndeshjet Kastrioti – Shqiponja dhe Vëllaznimi – Vushtrria pritet të luhen më 23 shtator.
List of videos
Sezoni 2017/2018
Besa FamGas 40 : 13 Drita
12.05.2018 | 18:00
P1 Besa FamGas 20 : 9 Drita
Prishtina 31 : 24 Kastrioti
12.05.2018 | 14:00
P1 Prishtina 14 : 14 Kastrioti
Drita 13 : 34 Besa FamGas
15.05.2018 | 19:00
P1 Drita 3 : 13 Besa FamGas
Kastrioti 31 : 35 Prishtina
17.05.2018 | 19:00
P1 Kastrioti 14 : 18 Prishtina
Besa FamGas 37 : 23 Prishtina
24.05.2018 | 21:00
P1 Besa FamGas 18 : 11 Prishtina
Prishtina - : - Besa FamGas
27.05.2018 | 16:00
P1 Prishtina - : - Besa FamGas
Sezoni 2017/2018
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Besa FamGas 28 27 0 1 1032 : 543 489 54
2 Prishtina 28 25 0 3 1017 : 712 305 50
3 Kastrioti 28 16 1 11 819 : 723 96 32
4 Drita 28 13 2 13 804 : 905 -101 28
5 Vëllaznimi 28 10 1 17 805 : 995 -190 21
6 Zhegra 28 9 1 18 745 : 885 -140 18
7 Trepça 24 11 1 12 689 : 681 8 22
8 Vushtrria 24 7 2 15 646 : 736 -90 15
9 Samadrexha 24 5 2 17 601 : 765 -164 12
10 Llapi 24 4 0 20 637 : 850 -213 8
Sezoni 2017/2018
Prishtina 45 : 28 Istogu
19.05.2018 | 13:30
P1 Prishtina 21 : 15 Istogu
Vushtrria 19 : 21 Shqiponja
20.05.2018 | 18:00
P1 Vushtrria 10 : 13 Shqiponja
Vëllaznimi 30 : 27 Drita
19.05.2018 | 13:00
P1 Vëllaznimi 17 : 12 Drita
Kastrioti 27 : 27 Samadrexha
17.05.2018 | 17:00
P1 Kastrioti - : - Samadrexha
Sezoni 2017/2018
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Shqiponja 20 16 1 3 689 : 481 208 33
2 Vushtrria 20 15 3 2 561 : 426 135 33
3 Istogu 20 12 1 7 550 : 444 106 25
4 Prishtina 20 10 1 9 560 : 470 90 21
5 Kastrioti 20 10 1 9 558 : 522 36 21
6 Samadrexha 20 4 3 13 351 : 614 -263 11
7 Drita 20 5 1 14 460 : 547 -87 10
8 Vëllaznimi 20 2 1 17 426 : 651 -225 5

Facebook