• Shqip
  • English
  • German
  • French
E shtuna e favoritëve
E shtuna e favoritëve
Rezultate të pritura janë shënuar të shtunën kur janë luajtur tri ndeshje të javës së tretë të Superligës së hendbollistëve. Kampioni aktual, Besa Famgas ka fituar ndaj Vëllaznimit në Gjakovë me rezultat bindës, 40:21. Për Besën ishte fitorja e tretë në tri takime të luajtura. Gjashtë pikë i ka edhe Prishtina, që të shtunën fitoi në Prizren ndaj skuadrës së Prizrenit me rezultat 36:27.
Fitore si vendas ka shënuar vetëm Drenica. Drenica në Drenas e mposhti Llapin me rezultat 32:26.
Ndeshja në mes të Dritës e Kastriotit është shtyrë për të martën me kërkesë të Kastriotit dhe me marrëveshje të dy klubeve. Ndërsa të dielen është takimi mes Trepçës dhe Vushtrrisë ku pritet të ketë rivalitet sportiv e hendboll të mirë.

Vëllaznimi – Besa Famgas 21:40 (11:20)

Vëllaznimi: Brahushi, Mamusha 2, Neziri 6, Morina, Hoxha, Rama 1, Halili 3, Mehmeti, Luzha 2, Fana 1, Rexha 2, Kuqi, Lluka 3

Besa Famgas: Gjuka 6, Jupa 6, J. Muqolli 5, Tahirukaj 2, Y. Muqolli 4, Ramosaj 3, Vokshi 2, Prce 1, Kukrika 1, Visoka 2, Kouri 5, Mushkolaj 3, Luzha, Mihaljeviq, Mehmeti

Prizreni – Prishtina 27:36 (13:16)

Prizreni: Koro, Etemi Ramani 2, Krasniqi, Leka 2, Skenderi 9, S. Krasniqi 8, Gashi 2, Ahmetaj, Mehmeti 4, O. Krasniqi, Topalli, Bytyqi, D. Bytyqi, Thaqi, Ferati

Prishtina: Prekazi 2, Bajqinovci 9, Fetahu 7, Gjuka 4, Abazi 2, Beshiri 11, Beqiraj, Agushi, Hoxha, Ademi


Drenica – Llapi 32:26 (14:12)

Drenica: Geci, Muqolli, Kastrati 16, Binaku 3, Zeka 1, Batatina, Hamza 3, Hajrizi 2, Baliu, Zariqi, Gjata, Gashi 7

Llapi: Mani, Bajrami 3, Visoka 5, G. Mani, Hasani 4, Beqiri 1, Bugujevci, Hoxha 9, Muqiqi, E. Bugujevci 2, Osmani, Maloku, Havolli 2
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas - : - Kastrioti
13.06.2020 | 00:00
P1 BESA Famgas - : - Kastrioti
Prishtina - : - Trepça
13.06.2020 | 00:00
P1 Prishtina - : - Trepça
Kastrioti - : - BESA Famgas
17.06.2020 | 00:00
P1 Kastrioti - : - BESA Famgas
Trepça - : - Prishtina
17.06.2020 | 00:00
P1 Trepça - : - Prishtina
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Vushtrria 13 11 0 2 387 : 250 137 22
3 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
4 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 13 0 0 13 233 : 453 -220 0

Facebook