• Shqip
  • English
  • German
  • French
E shtuna e favoritëve
E shtuna e favoritëve
Rezultate të pritura janë shënuar të shtunën kur janë luajtur tri ndeshje të javës së tretë të Superligës së hendbollistëve. Kampioni aktual, Besa Famgas ka fituar ndaj Vëllaznimit në Gjakovë me rezultat bindës, 40:21. Për Besën ishte fitorja e tretë në tri takime të luajtura. Gjashtë pikë i ka edhe Prishtina, që të shtunën fitoi në Prizren ndaj skuadrës së Prizrenit me rezultat 36:27.
Fitore si vendas ka shënuar vetëm Drenica. Drenica në Drenas e mposhti Llapin me rezultat 32:26.
Ndeshja në mes të Dritës e Kastriotit është shtyrë për të martën me kërkesë të Kastriotit dhe me marrëveshje të dy klubeve. Ndërsa të dielen është takimi mes Trepçës dhe Vushtrrisë ku pritet të ketë rivalitet sportiv e hendboll të mirë.

Vëllaznimi – Besa Famgas 21:40 (11:20)

Vëllaznimi: Brahushi, Mamusha 2, Neziri 6, Morina, Hoxha, Rama 1, Halili 3, Mehmeti, Luzha 2, Fana 1, Rexha 2, Kuqi, Lluka 3

Besa Famgas: Gjuka 6, Jupa 6, J. Muqolli 5, Tahirukaj 2, Y. Muqolli 4, Ramosaj 3, Vokshi 2, Prce 1, Kukrika 1, Visoka 2, Kouri 5, Mushkolaj 3, Luzha, Mihaljeviq, Mehmeti

Prizreni – Prishtina 27:36 (13:16)

Prizreni: Koro, Etemi Ramani 2, Krasniqi, Leka 2, Skenderi 9, S. Krasniqi 8, Gashi 2, Ahmetaj, Mehmeti 4, O. Krasniqi, Topalli, Bytyqi, D. Bytyqi, Thaqi, Ferati

Prishtina: Prekazi 2, Bajqinovci 9, Fetahu 7, Gjuka 4, Abazi 2, Beshiri 11, Beqiraj, Agushi, Hoxha, Ademi


Drenica – Llapi 32:26 (14:12)

Drenica: Geci, Muqolli, Kastrati 16, Binaku 3, Zeka 1, Batatina, Hamza 3, Hajrizi 2, Baliu, Zariqi, Gjata, Gashi 7

Llapi: Mani, Bajrami 3, Visoka 5, G. Mani, Hasani 4, Beqiri 1, Bugujevci, Hoxha 9, Muqiqi, E. Bugujevci 2, Osmani, Maloku, Havolli 2
List of videos
Edicioni 2019/2020
Prizreni 31 : 31 Vushtrria
16.11.2019 | 16:00
P1 Prizreni 14 : 16 Vushtrria
Drenica 30 : 40 Vëllaznimi
16.11.2019 | 19:00
P1 Drenica 10 : 21 Vëllaznimi
Llapi 45 : 23 Drita
16.11.2019 | 19:00
P1 Llapi 23 : 8 Drita
Prishtina 35 : 28 Trepça
15.11.2019 | 17:30
P1 Prishtina 16 : 15 Trepça
BESA Famgas 45 : 33 Kastrioti
16.11.2019 | 19:00
P1 BESA Famgas 22 : 13 Kastrioti
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 9 9 0 0 375 : 184 191 18
2 Prishtina 9 8 0 1 346 : 248 98 16
3 Trepça 9 6 1 2 299 : 250 49 13
4 Kastrioti 9 6 0 3 329 : 290 39 12
5 Vëllaznimi 9 4 0 5 269 : 278 -9 8
6 Vushtrria 9 3 2 4 266 : 292 -26 8
7 Drenica 9 3 0 6 272 : 306 -34 6
8 Prizreni 9 2 1 6 265 : 323 -58 5
9 Llapi 9 2 0 7 226 : 296 -70 4
10 Drita 9 0 0 9 231 : 411 -180 0
Edicioni 2019/2020
Vëllaznimi 32 : 50 Ferizaj
16.11.2019 | 14:00
P1 Vëllaznimi 14 : 21 Ferizaj
Prishtina 38 : 22 Shqiponja
17.11.2019 | 14:30
P1 Prishtina 17 : 8 Shqiponja
Jusuf Gërvalla 15 : 33 Vushtrria
16.11.2019 | 13:00
P1 Jusuf Gërvalla 5 : 14 Vushtrria
Kastrioti 20 : 34 Istogu
16.11.2019 | 17:00
P1 Kastrioti 10 : 17 Istogu
Drita 22 : 37 Samadrexha
17.11.2019 | 13:30
P1 Drita 9 : 13 Samadrexha
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Ferizaj 8 8 0 0 313 : 211 102 16
2 Istogu 8 7 0 1 268 : 174 94 14
3 Vushtrria 8 6 0 2 258 : 173 85 12
4 Prishtina 8 6 0 2 240 : 170 70 12
5 Kastrioti 8 4 0 4 226 : 219 7 8
6 Jusuf Gërvalla 8 2 2 4 183 : 227 -44 6
7 Samadrexha 8 2 1 5 183 : 245 -62 5
8 Shqiponja 8 2 0 6 203 : 247 -44 4
9 Vëllaznimi 8 1 1 6 218 : 283 -65 3
10 Drita 8 0 0 8 153 : 296 -143 0

Facebook