• Shqip
  • English
  • German
  • French
Ferizaj direkt në raundin e tretë
Ferizaj direkt në raundin e tretë

Federata Evropiane e Hendbollit (EHF) ka njoftuar të hënën se 41 skuadra janë paraqitur për të garuar në Kupën Evropiane (EHF European Cups) në konkurrencë të femrave.
Kupa Evropiane është niveli i tretë evropian dhe zëvendëson Kupën Sfiduese (Challenge Cup), pas reformimit të kupave evropiane këtë verë.
Në raundin e parë nuk do të luhen ndeshje, kurse ndeshjet e raundit të dytë do të luhen duke filluar më 10 e 11 tetor. Në raundin e dytë do të luajnë 18 skuadra.
Kampioni i Kosovës, Ferizaj, do të startojë direkt prej raundit të tretë. Pra raundin e dytë e kalon pa lojë. Ndërkohë Istogu dhe Vushtrria janë në mesin e skuadrave që do të luajnë në raundin e dytë. Më vonë këtë javë, EHF-ja do të përcaktojë bartësit për shortin e raundit hapës. Shorti do të tërhiqet më 28 korrik në Vjenë.

Skuadrat që do të luajnë në raundin e dytë (renditja e EHF-së është alfabetike)

ESP KH-7 BM. Granollers
ESP Rincón Fertilidad Málaga
ESP Rocasa Gran Canaria
ISL Valur
ITA Ali-Best Espresso-Mestrino
ITA P. F. Cassano Magnago
ITA SSV Brixen Südtirol
KOS KHF Istogu
KOS KHF Vushtrria
MKD WHC Cair-Skopje
NED Westfriesland SEW
POR Alavarium Love Tiles
SRB ZRK Naisa Nis
SUI DHB RotWeiss Thun
SUI Spono Eagles
TUR Izmir Büyüksehir Bel. GSK
TUR Muratpasa Belediyesi SK
UKR HC Real

Skuadrat e raundit të tretë (renditja e EHF-së është alfabetike)

AUT ROMMZ Hotels ZV Wr. Neustadt
AZE Azeryol HC
BIH HRK Grude
BLR COR Victoria-Berestie
CRO HC Lokomotiva Zagreb
CRO ZRK Bjelovar
CZE DHC Slavia Praha
ESP CB Atlético Guardés
ESP Club Balonmano Elche
GRE A.C. PAOK
ISL KA/Pór
ITA Jomi Salerno
KOS KHF Ferizaj
LUX Handball Käerjeng
MKD ZRK Kumanovo
MLT Kavallieri RS2
MNE ORK Rudar
NED JuRo Unirek VZV
POR CDE-Toyota
SRB ZORK Jagodina
SUI LK Zug Handball
TUR Yalikavaksports Club
UKR HC Galychanka Lviv
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas 41 : 28 Kastrioti
13.06.2020 | 20:00
P1 BESA Famgas 19 : 10 Kastrioti
Prishtina 23 : 31 Trepça
13.06.2020 | 17:00
P1 Prishtina 12 : 15 Trepça
Kastrioti 26 : 33 BESA Famgas
16.06.2020 | 19:00
P1 Kastrioti 9 : 14 BESA Famgas
Trepça 22 : 33 Prishtina
17.06.2020 | 17:00
P1 Trepça 13 : 15 Prishtina
BESA Famgas 38 : 26 Prishtina
20.06.2020 | 18:00
P1 BESA Famgas 24 : 13 Prishtina
Prishtina 25 : 29 BESA Famgas
23.06.2020 | 19:30
P1 Prishtina 10 : 15 BESA Famgas
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Ferizaj 24 : 27 Vushtrria
13.06.2020 | 19:30
P1 Ferizaj 11 : 10 Vushtrria
Prishtina 12 : 43 Istogu
13.06.2020 | 14:30
P1 Prishtina 8 : 23 Istogu
Vushtrria 22 : 30 Ferizaj
17.06.2020 | 18:00
P1 Vushtrria 13 : 12 Ferizaj
Istogu 53 : 20 Prishtina
16.06.2020 | 17:00
P1 Istogu 31 : 5 Prishtina
Ferizaj 34 : 24 Istogu
20.06.2020 | 19:00
P1 Ferizaj 16 : 12 Istogu
Istogu 27 : 26 Ferizaj
23.06.2020 | 18:00
P1 Istogu 10 : 13 Ferizaj
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Vushtrria 13 11 0 2 387 : 250 137 22
3 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
4 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 13 0 0 13 233 : 453 -220 0

Facebook