• Shqip
  • English
  • German
  • French
Ferizaj i pandalshëm, e mposht edhe Vushtrrinë
Ferizaj i pandalshëm, e mposht edhe Vushtrrinë
Po vazhdon starti i fuqishëm i skuadrës së Ferizajt në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Skuadra debutuese është e vetmja që i ka fituar të gjitha gjashtë ndeshjet e deritashme. Ferizaj të dielen e mposhti Vushtrrinë me rezultat 37:30, në kryendeshjen e dytë të javës së gjashtë të Superligës së Kosovës.
Që në pjesën e parë skuadra e Ferizajt krijoi epërsi të lartë, prej gjashtë golave (19:13). Këtë epërsi ferizajaset e mbajtën edhe në pjesën e dytë. Ferizaj udhëheq i vetëm me 12 pikë, ndërsa Istogu e Prishtina i kanë nga 10 pikë. Vushtrria ka pësuar disfatën e dytë dhe renditet e katërta me 8 pikë. A. Basha me 10 gola, Sh. Fazlija me 9 gola dhe M. Koneski me 8 gola ishin më efikaset te Ferizaj. K. Avdiu shënoi 11 gola për Vushtrrinë kurse Sh. Tahiri 6 gola.
Të dielen u luajtën edhe dy ndeshje tjera. Shqiponja fitoi derbin gjakovar ndaj Vëllaznimit me rezultat 27:26, kurse Jusuf Gërvalla e Samadrexha barazuan 25:25.

Jusuf Gërvalla – Samadrexha 25:25 (13:13)

Jusuf Gërvalla: Haxhosaj, Malaj 3, Zekaj 5, Lulaj, Çekaj 5, Tolaj 2, Qufaj 1, Gecaj 5, Imeraj 2, Shala

Samadrexha: Ar. Maloku, Halili, Sadiku 2, B. Basholli 6, Q. Basholli, D. Basholli 2, Maloku 6, Arl. Maloku 6, G. Basholli, R. Basholli

Ferizaj – Vushtrria 37:30 (19:13)

Ferizaj: Pjeshqiq, Trajkovska 1, Koneski 8, Sylejmani 1, Fazlija 9, Thaqi, Kelmendi 6, Basha 10, Domaneku, Kupina 2, Shabani, Beka, Haliti, Mehmeti

Vushtrria: Kelmendi, B. Gubetini, Berisha, Avdiu 11, Zymeri, Preniqi 3, Mehmeti, Paci 1, D. Rrahmani, B. Rrahmani 5, R. Gubetini, Selaci, Kasumi 4, Tahiri 6

Vëllaznimi – Shqiponja 26:27 (15:13)

Vëllaznimi: Kursani 8, Radoniqi 8, Frrokaj 3, Hoda, Bytyqi, Byci, Mollakadrija, Gashi 1, Daija, Kastrati 6

Shqiponja: F. Ferizaj, Nuza 4, Goqaj 2, Zogaj, E. Ferizaj 2, Nivokazi 8, Quni, Dobrunaj, A. Goqi 8, Arapi 3
List of videos
Edicioni 2019/2020
Prizreni 31 : 31 Vushtrria
16.11.2019 | 16:00
P1 Prizreni 14 : 16 Vushtrria
Drenica 30 : 40 Vëllaznimi
16.11.2019 | 19:00
P1 Drenica 10 : 21 Vëllaznimi
Llapi 45 : 23 Drita
16.11.2019 | 19:00
P1 Llapi 23 : 8 Drita
Prishtina 35 : 28 Trepça
15.11.2019 | 17:30
P1 Prishtina 16 : 15 Trepça
BESA Famgas 45 : 33 Kastrioti
16.11.2019 | 19:00
P1 BESA Famgas 22 : 13 Kastrioti
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 9 9 0 0 375 : 184 191 18
2 Prishtina 9 8 0 1 346 : 248 98 16
3 Trepça 9 6 1 2 299 : 250 49 13
4 Kastrioti 9 6 0 3 329 : 290 39 12
5 Vëllaznimi 9 4 0 5 269 : 278 -9 8
6 Vushtrria 9 3 2 4 266 : 292 -26 8
7 Drenica 9 3 0 6 272 : 306 -34 6
8 Prizreni 9 2 1 6 265 : 323 -58 5
9 Llapi 9 2 0 7 226 : 296 -70 4
10 Drita 9 0 0 9 231 : 411 -180 0
Edicioni 2019/2020
Vëllaznimi 32 : 50 Ferizaj
16.11.2019 | 14:00
P1 Vëllaznimi 14 : 21 Ferizaj
Prishtina 38 : 22 Shqiponja
17.11.2019 | 14:30
P1 Prishtina 17 : 8 Shqiponja
Jusuf Gërvalla 15 : 33 Vushtrria
16.11.2019 | 13:00
P1 Jusuf Gërvalla 5 : 14 Vushtrria
Kastrioti 20 : 34 Istogu
16.11.2019 | 17:00
P1 Kastrioti 10 : 17 Istogu
Drita 22 : 37 Samadrexha
17.11.2019 | 13:30
P1 Drita 9 : 13 Samadrexha
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Ferizaj 8 8 0 0 313 : 211 102 16
2 Istogu 8 7 0 1 268 : 174 94 14
3 Vushtrria 8 6 0 2 258 : 173 85 12
4 Prishtina 8 6 0 2 240 : 170 70 12
5 Kastrioti 8 4 0 4 226 : 219 7 8
6 Jusuf Gërvalla 8 2 2 4 183 : 227 -44 6
7 Samadrexha 8 2 1 5 183 : 245 -62 5
8 Shqiponja 8 2 0 6 203 : 247 -44 4
9 Vëllaznimi 8 1 1 6 218 : 283 -65 3
10 Drita 8 0 0 8 153 : 296 -143 0

Facebook