• Shqip
  • English
  • German
  • French
Fitoret e dyta për Prishtinën e Drenicën
Fitoret e dyta për Prishtinën e Drenicën
Prishtina e Drenica i kanë fituar edhe ndeshjet e dyta në edicionin e ri në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.
Të shtunën, Prishtina fitoi në udhëtim ndaj Prizrenit me rezultat të lartë, 48:16. Ndërkohë Drenica në Drenas e mposhti Vushtrrinë me rezultat 40:32.
Ndeshja në mes të Kastriotit dhe Trepçës nuk është zhvilluar, pasi vendasit nuk janë paraqitur. Për këtë ndeshje gjatë javës së ardhshme do të vendos komesari i garave.
Të dielën janë ndeshjet Vëllaznimi – Besa Famgas (17:00) dhe Llapi – Zhegra (18:00).

Prizreni – Prishtina 16:48 (7:23)

Prizreni: Etemi, Berisha, Bytyqi 2, Skenderi, Ferati 1, Buqaj, Bytyqi 2, Thaqi 5, Krasniqi 3, Thaqi, Topalli, Koro, Gashi 3, Selmani

Prishtina: Quni, Ramadani 3, Beqiraj, Terziqi 13, Gjuka 7, Kuleta 1, Syla 4, Ademi 2, Agushi, Visoka, Abazi 6, Bajqinovci 10, Qela, Prekazi 2

Drenica – Vushtrria 40:32 (19:13)

Drenica: Geci, Muqolli, Kastrati 9, Mehmeti 10, Dubovci 8, Zekaj 5, Hamza 3, Sahiti, Hasani, Binaku 2, Baliu 2, Batatina 1, Zariqi, Lladrovci

Vushtrria: Pllana, Melenica, Musa 6, Sadiku, Karaqa 3, F. Jashari 9, M. Jashari 4, Selaci 4, Miftari 4, Emini, Mehmeti 1, Fazliu, F. Musa 1
List of videos
Edicioni 2020/2021
Zhegra - : - Kastrioti
28.10.2020 | 19:00
P1 Zhegra - : - Kastrioti
Vushtrria - : - Prishtina
27.10.2020 | 20:00
P1 Vushtrria - : - Prishtina
Besa Famgas - : - Prizreni
27.10.2020 | 17:00
P1 Besa Famgas - : - Prizreni
Trepça - : - Llapi
31.10.2020 | 00:00
P1 Trepça - : - Llapi
Vëllaznimi - : - Drenica
31.10.2020 | 00:00
P1 Vëllaznimi - : - Drenica
Edicioni 2020/2021
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Prishtina 4 4 0 0 192 : 93 99 8
2 Besa Famgas 4 4 0 0 158 : 64 94 8
3 Drenica 4 2 1 1 112 : 119 -7 5
4 Trepça 4 2 1 1 79 : 88 -9 5
5 Vushtrria 4 2 0 2 121 : 123 -2 4
6 Zhegra 4 2 0 2 129 : 153 -24 4
7 Kastrioti 4 2 0 2 109 : 89 20 3
8 Vëllaznimi 4 1 0 3 105 : 141 -36 2
9 Llapi 4 0 0 4 95 : 154 -59 0
10 Prizreni 4 0 0 4 87 : 163 -76 0
Ediconi 2020/2021
Shqiponja - : - Prishtina
31.10.2020 | 00:00
P1 Shqiponja - : - Prishtina
Vëllaznimi - : - Jusuf Gërvalla
31.10.2020 | 00:00
P1 Vëllaznimi - : - Jusuf Gërvalla
Vjosa - : - KEK-u
31.10.2020 | 00:00
P1 Vjosa - : - KEK-u
Istogu - : - Kastrioti
31.10.2020 | 00:00
P1 Istogu - : - Kastrioti
Ferizaj - : - Vushtrria
31.10.2020 | 00:00
P1 Ferizaj - : - Vushtrria
Drita - : - Samadrexha
31.10.2020 | 00:00
P1 Drita - : - Samadrexha
Ediconi 2020/2021
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Prishtina 3 3 0 0 113 : 60 53 6
2 Ferizaj 3 3 0 0 107 : 85 22 6
3 Istogu 2 2 0 0 64 : 37 27 4
4 Kastrioti 3 2 0 1 103 : 86 17 4
5 Shqiponja 3 2 0 1 88 : 90 -2 4
6 Vushtrria 2 1 0 1 55 : 46 9 2
7 Jusuf Gërvalla 3 1 0 2 83 : 81 2 2
8 Vëllaznimi 3 1 0 2 81 : 80 1 2
9 Samadrexha 3 1 0 2 71 : 90 -19 2
10 Drita 2 0 0 2 50 : 63 -13 0
11 Vjosa 2 0 0 2 41 : 65 -24 0
12 KEK-u 3 0 0 3 41 : 114 -73 0

Facebook