• Shqip
  • English
  • German
  • French
Istogu i kthehet fitores, Prishtina humb për herë të parë
Istogu i kthehet fitores, Prishtina humb për herë të parë

Kampioni aktual, Istogu e ka fituar derbin e parë të javës së gjashtë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në kryeqytet, Istogu fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 28:24. Pas pjesës së parë istogaset kishin epërsi prej gjashtë golave, 15:9. Ndeshja nisi me epërsi të lehtë të Prishtinës, ndërsa rezultati në 4:4 u barazua në minutën e dhjetë. Më pas mysafiret nisën të shkëputen dhe krijuan epërsi solide deri në fund të pjesës së parë. Istogu kontrolloi ndeshjen në pjesën e dytë dhe fitoi dy pikë të reja.
Istogu javën e kaluar ishte befasuar nga Ferizaj duke pësuar humbje. Istogu është i dyti me 10 pikë, sa i ka edhe Ferizaj në vend të parë dhe Prishtina në vend të tretë. Prishtina pësoi humbjen e parë këtë kampionat.
Të shtunën u luaj edhe ndeshja në mes të Kastriotit dhe Dritës. Fitore bindëse, 39:20, shënoi skuadra ferizajase.
Derbi tjetër i javës së gjashtë është të diele nga ora17:00. Takohen Ferizaj e Vushtrria. Vushtrria është e katërta me 8 pikë.

Prishtina – Istogu 24:28 (9:15)

Prishtina: Bregovina, Uka, A. Krasniqi, Hoti. Mehmeti 9, Sopjani, Berisha, Shala, Ipqi 2, B. Krasniqi 1, Sefedini 4, Stagova 5, Matarova, Hashani 1, Mekolli 2

Istogu: Ahmetgjekaj, Shehdadi, Milatoviq 3, Ujkiq 3, Berisha, Halitaj, Shatri, Rugova 7, Muratoviq 13, Gashi 2, V. Rexhaj, F. Rexhaj, Hetemi, Rexhaj

Kastrioti – Drita 39:20 (21:10)

Kastrioti: Gurgurovci, Dinarica, Gashi 2, Misini 2, Saliu, Salihu 6, Krasniqi 2, V. Gashi 4, Beqiri 6, S. Reqica, E. Reqica 3, Hyseni 1, Qerkini 1, Stagova 11

Drita: Arifi 2, Ibrahimi, Vokshi 6, Hyseni, Mustafa, Baftjari 9, Reqani 3
List of videos
Edicioni 2019/2020
Prizreni 31 : 31 Vushtrria
16.11.2019 | 16:00
P1 Prizreni 14 : 16 Vushtrria
Drenica 30 : 40 Vëllaznimi
16.11.2019 | 19:00
P1 Drenica 10 : 21 Vëllaznimi
Llapi 45 : 23 Drita
16.11.2019 | 19:00
P1 Llapi 23 : 8 Drita
Prishtina 35 : 28 Trepça
15.11.2019 | 17:30
P1 Prishtina 16 : 15 Trepça
BESA Famgas 45 : 33 Kastrioti
16.11.2019 | 19:00
P1 BESA Famgas 22 : 13 Kastrioti
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 9 9 0 0 375 : 184 191 18
2 Prishtina 9 8 0 1 346 : 248 98 16
3 Trepça 9 6 1 2 299 : 250 49 13
4 Kastrioti 9 6 0 3 329 : 290 39 12
5 Vëllaznimi 9 4 0 5 269 : 278 -9 8
6 Vushtrria 9 3 2 4 266 : 292 -26 8
7 Drenica 9 3 0 6 272 : 306 -34 6
8 Prizreni 9 2 1 6 265 : 323 -58 5
9 Llapi 9 2 0 7 226 : 296 -70 4
10 Drita 9 0 0 9 231 : 411 -180 0
Edicioni 2019/2020
Vëllaznimi 32 : 50 Ferizaj
16.11.2019 | 14:00
P1 Vëllaznimi 14 : 21 Ferizaj
Prishtina 38 : 22 Shqiponja
17.11.2019 | 14:30
P1 Prishtina 17 : 8 Shqiponja
Jusuf Gërvalla 15 : 33 Vushtrria
16.11.2019 | 13:00
P1 Jusuf Gërvalla 5 : 14 Vushtrria
Kastrioti 20 : 34 Istogu
16.11.2019 | 17:00
P1 Kastrioti 10 : 17 Istogu
Drita 22 : 37 Samadrexha
17.11.2019 | 13:30
P1 Drita 9 : 13 Samadrexha
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Ferizaj 8 8 0 0 313 : 211 102 16
2 Istogu 8 7 0 1 268 : 174 94 14
3 Vushtrria 8 6 0 2 258 : 173 85 12
4 Prishtina 8 6 0 2 240 : 170 70 12
5 Kastrioti 8 4 0 4 226 : 219 7 8
6 Jusuf Gërvalla 8 2 2 4 183 : 227 -44 6
7 Samadrexha 8 2 1 5 183 : 245 -62 5
8 Shqiponja 8 2 0 6 203 : 247 -44 4
9 Vëllaznimi 8 1 1 6 218 : 283 -65 3
10 Drita 8 0 0 8 153 : 296 -143 0

Facebook