• Shqip
  • English
  • German
  • French
Istogu me fitore të pritur, Kastrioti triumfon në Gjakovë
Istogu me fitore të pritur, Kastrioti triumfon në Gjakovë
Të shtunën janë luajtur dy ndeshje të javës së dhjetë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Kampioni në fuqi, Istogu, ka shënuar fitore të pritur ndaj Samadrexhës me rezultat 34:23. A. Rugova me 11 gola dhe P. Ferataj me 7 ishin më efikaset te Istogu. Te Samadrexha më efikasja ishte A. Sadiku me 11 gola.
Ndeshje më e barabartë u luajt në Gjakovë në mes të Shqiponjës dhe Ferizajt. Vendaset pas pjesës së parë kishin epërsi 15:14, por ferizajaset u kthyen fuqishëm në të dytën. Kastrioti e fitoi ndeshjen me rezultat 26:24.
Ndeshja Vushtrria - Drita luhet më vonë, ndërsa të dielen janë dy ndeshje tjera.

Shqiponja - Kastrioti 24:26 (15:14)

Shqiponja: F. Ferizaj, Arapi 2, Zogaj, Juniku, Dobruna, Nivokazi 12, E. Ferizaj, Goqaj 2, Goqi 8

Kastrioti: Gurgurovci, Dinarica, Gashi 12, Stagova 7, Hyseni, Saliu, Hoxha 6, Krasniqi, Reqica 1

Istogu - Samadrexha 34:23 (18:9)

Istogu: Shehdadi, Rugova 11, Venetski 6, Berisha 2, Milatoviq 1, Rexhaj 2, Gashi 2, Shatri 3, Ferataj 7

Samadrexha: E. Basholli, Sadiku 11, Mehmeti, R. Basholli, M. Sadiku 2, D. Basholli 4, Q. Basholli, R. Maloku 3, G. Basholli 3, A. Maloku
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas - : - Vushtrria
14.03.2020 | 14:00
P1 BESA Famgas - : - Vushtrria
Prishtina - : - Vëllaznimi
14.03.2020 | 19:00
P1 Prishtina - : - Vëllaznimi
Trepça - : - Kastrioti
15.03.2020 | 17:00
P1 Trepça - : - Kastrioti
Prizreni - : - Drita
14.03.2020 | 18:30
P1 Prizreni - : - Drita
Drenica - : - Llapi
14.03.2020 | 15:00
P1 Drenica - : - Llapi
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Vëllaznimi - : - Kastrioti
15.03.2020 | 16:00
P1 Vëllaznimi - : - Kastrioti
Jusuf Gërvalla - : - Drita
14.03.2020 | 13:30
P1 Jusuf Gërvalla - : - Drita
Prishtina - : - Samadrexha
14.03.2020 | 14:30
P1 Prishtina - : - Samadrexha
Ferizaj - : - Istogu
14.03.2020 | 19:00
P1 Ferizaj - : - Istogu
Shqiponja - : - Vushtrria
14.03.2020 | 16:00
P1 Shqiponja - : - Vushtrria
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
3 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
4 Vushtrria 12 10 0 2 377 : 250 127 20
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 12 0 0 12 233 : 443 -210 0

Facebook