• Shqip
  • English
  • German
  • French
Kastrioti e Prishtina në gjysmëfinale të Kupës
Kastrioti e Prishtina në gjysmëfinale të Kupës
Janë luajtur të mërkurën dy ndeshjet e para çerekfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.
Ashtu si pritej, Kastrioti e Prishtina kanë kaluar në gjysmëfinale. Fituesi në fuqi i Kupës, Kastrioti, ka fituar në udhëtim ndaj Vushtrrisë me rezultatin 43:30. Pjesa e parë ishte më e barabartë dhe u fitua nga ferizajasit me katër gola dallim, 18:14. Por në të dytën dallimi në paraqitjen e skuadrave ishte evident dhe Kastrioti arriti te fitorja bindëse.
Bindshëm ka fituar edhe Prishtina ndaj Drenicës. Ndeshja e luajtur në Prishtinë përfundoj me rezultatin 42:25 për ekipin vendas. Pas pjesës së parë rezultati ishte 22:14.
Të enjten është ndeshja kryesore e çerekfinales në mes të Vëllaznimit dhe Trepçës.

Vushtrria – Kastrioti 30:43 (14:18)

Vushtrria: Melenica, Pllana, F. Musa, A. Musa 6, M. Jashari 10, Selaci 1, Emini, Miftari, Krasniqi 1, Mehmeti 2, Neziri 3, A. Mehmeti, Sadiku, Gubetini 5,F. Jashari 1, L. Krasniqi 1

Kastrioti: Curri, D. Dugolli, Esati, Syla, Bega 2, A. Dugolli 3, Vozila 6, Selmani 2, Bislimi, Shabani 12, Qerimi 1, Rudari 5, Mustafa 5, Brahimi 1, Selmani 2, Bytyqi 4

Prishtina – Drenica 42:25 (22:14)

Prishtina: Terziqi 3, Syla 2, Prekazi 2, Ramadani 1, Abazi 10, Ademi, Bajqinovci 8, Gjuka 6, M. Ademi 4, Sherifi 1, Qela, Kuleta, D. Ramadani 1, Havolli 1, Agushi 2, Beqiraj

Drenica: Geci, Muqolli, Batatina 1, Zekaj 11, Sahiti 3, Binaku 3, Bunjaku, Hamza 2, S. Muqolli 3, Baliu, Zariqi 2
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas - : - Kastrioti
13.06.2020 | 00:00
P1 BESA Famgas - : - Kastrioti
Prishtina - : - Trepça
13.06.2020 | 00:00
P1 Prishtina - : - Trepça
Kastrioti - : - BESA Famgas
17.06.2020 | 00:00
P1 Kastrioti - : - BESA Famgas
Trepça - : - Prishtina
17.06.2020 | 00:00
P1 Trepça - : - Prishtina
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Vushtrria 13 11 0 2 387 : 250 137 22
3 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
4 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 13 0 0 13 233 : 453 -220 0

Facebook