• Shqip
  • English
  • German
  • French
Kastriotit i takon ndeshja më e barabartë
Kastriotit i takon ndeshja më e barabartë
Të shtunën u luajtën katër ndeshje të javës së dytë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Derisa Prishtina fitoi bindshëm ndaj KEK-ut (44:9) dhe Ferizaj ndaj Dritës (36:24), ndeshjet e luajtura në Gjakovë ishin më të përafërta.
Shqiponja fitoi 30:26 ndaj Jusuf Gërvallës, kurse pas 30 minutave lojë Shqiponja kishte vetëm një gol epërsi, 11:10.
Më e barabartë ishte ndeshja në mes të Vëllaznimit dhe Kastriotit. Në fund skuadra ferizajase, Kastrioti, fitoi me një gol dallim, 31:30. Kastrioti kishte epërsi prej dy golave pas pjesës së parë, 14:12.
Ndeshjet Vjosa – Vushtrria dhe Istogu – Samadrexha luhen më vonë për shkak të ndeshjes ndërkombëtare në mes të Istogut e Vushtrrisë.
Nga dy fitore deri më tani i kanë Prishtina dhe kampioni në fuqi, Ferizaj.

Prishtina – KEK-u 44:9 (22:4)

Prishtina: Mehmeti 7, Kurteshi 6, Shala, Krasniqi 2, Behluli, Uka, Baftijari 7, Nivokazi 4, Stagova 7, Sefedini, Prapashtica 4, Ipçi 7

KEK-u: Klinaku 3, Asllani 2, Dedinca, Smakiqi, Aliu, E. Grajçevci, Kutllovci, Selmanaj 1, A. Grajçevci, An. Grajçevci 1, Alija 1

Ferizaj – Drita 36:24 (18:13)

Ferizaj: Haliti, Hoti 1, Ibraimi 1, Qerkini, Kupina 3, Basha 12, Dinolli, Huruglica 2, Kelmendi 10, Sylejmani 7, Domaneku

Drita: Pajaziti, Ramabaja 10, Jonuzi, Sadiku, Vokshi 2, Rexhepi 4, Rudhani 4, Hyseni, Ibraimi, Reqani, Arifi 4, Marovca, Jashari

Shqiponja – Jusuf Gërvalla 30:26 (11:10)

Shqiponja: Quni, Goqaj, Goqi 10, L. Ferizaj 4, Dobrunaj 1, E. Ferizaj, Arapi 1, Nuza 2, Zogaj, Fazlija 12, Jilta

Jusuf Gërvalla: Shala, Qufaj 5, Imeraj 1, Berisha, Çekaj 4, Tolaj 3, D. Çekaj 1, A. Imeraj 4, Gecaj 8

Vëllaznimi – Kastrioti 30:31 (12:14)

Vëllaznimi: Berisha, Mollakadrija, Frrokaj 4, Radoniqi 18, Gashi 1, E. Berisha, Hoda 3, Varaki 3, Goranci 1, Daija

Kastrioti: Gurgurovci, Salihu 5, Stagova 4, Reqica, Misini, A. Salihu 6, Beqiri, Grainca, Dinarica, Gashi 6, E, Reqica 1, P. Gashi 9
List of videos
Edicioni 2020/2021
Zhegra - : - Kastrioti
28.10.2020 | 19:00
P1 Zhegra - : - Kastrioti
Vushtrria - : - Prishtina
27.10.2020 | 20:00
P1 Vushtrria - : - Prishtina
Besa Famgas - : - Prizreni
27.10.2020 | 17:00
P1 Besa Famgas - : - Prizreni
Trepça - : - Llapi
31.10.2020 | 00:00
P1 Trepça - : - Llapi
Vëllaznimi - : - Drenica
31.10.2020 | 00:00
P1 Vëllaznimi - : - Drenica
Edicioni 2020/2021
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Prishtina 4 4 0 0 192 : 93 99 8
2 Besa Famgas 4 4 0 0 158 : 64 94 8
3 Drenica 4 2 1 1 112 : 119 -7 5
4 Trepça 4 2 1 1 79 : 88 -9 5
5 Vushtrria 4 2 0 2 121 : 123 -2 4
6 Zhegra 4 2 0 2 129 : 153 -24 4
7 Kastrioti 4 2 0 2 109 : 89 20 3
8 Vëllaznimi 4 1 0 3 105 : 141 -36 2
9 Llapi 4 0 0 4 95 : 154 -59 0
10 Prizreni 4 0 0 4 87 : 163 -76 0
Ediconi 2020/2021
Shqiponja - : - Prishtina
31.10.2020 | 00:00
P1 Shqiponja - : - Prishtina
Vëllaznimi - : - Jusuf Gërvalla
31.10.2020 | 00:00
P1 Vëllaznimi - : - Jusuf Gërvalla
Vjosa - : - KEK-u
31.10.2020 | 00:00
P1 Vjosa - : - KEK-u
Istogu - : - Kastrioti
31.10.2020 | 00:00
P1 Istogu - : - Kastrioti
Ferizaj - : - Vushtrria
31.10.2020 | 00:00
P1 Ferizaj - : - Vushtrria
Drita - : - Samadrexha
31.10.2020 | 00:00
P1 Drita - : - Samadrexha
Ediconi 2020/2021
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Prishtina 3 3 0 0 113 : 60 53 6
2 Ferizaj 3 3 0 0 107 : 85 22 6
3 Istogu 2 2 0 0 64 : 37 27 4
4 Kastrioti 3 2 0 1 103 : 86 17 4
5 Shqiponja 3 2 0 1 88 : 90 -2 4
6 Vushtrria 2 1 0 1 55 : 46 9 2
7 Jusuf Gërvalla 3 1 0 2 83 : 81 2 2
8 Vëllaznimi 3 1 0 2 81 : 80 1 2
9 Samadrexha 3 1 0 2 71 : 90 -19 2
10 Drita 2 0 0 2 50 : 63 -13 0
11 Vjosa 2 0 0 2 41 : 65 -24 0
12 KEK-u 3 0 0 3 41 : 114 -73 0

Facebook