• Shqip
  • English
  • German
  • French
Kombëtarja U19 lëshon fitoren nga dora
Kombëtarja U19 lëshon fitoren nga dora
Kombëtarja U19 e Kosovës në hendboll (femrat) ka lëshuar rast të mirë për të arritur fitore në kampionatin evropian, Divizioni B, që po mbahet në Lituani. Të enjten vajzat tona pësuan nga Ishujt Faroe me rezultat 23:22. Në fund të ndeshjes kombëtarja jonë kishte disa aksione për të barazuar rezultatin e pse jo edhe për të kaluar në epërsi, por i mungoi edhe fati.
Për dallim nga ndeshja e kaluar, vajzat kanë dhënë maksimumin dhe ishin vazhdimisht të barabarta me lojtaret e Ishujve Faroe. Kanë ndikuar edhe disa gabime teknike, që ishin dukshëm më të vogla se në ndeshjen e kaluar.
Në pjesën e parë Kombëtarja e Kosovës kishte epërsi deri në dy gola, por në fund rezultati ishte 14:13 për Ishujt Faroe. Në pjesën e dytë është luftuar për çdo gol, por në mungesë të fatit nuk kemi shënuar golin e barazimit dhe pësuam me rezultat 23:22. Ishte kjo bindshëm paraqitja më e mirë e Kosovës U19 në evropianin në Lituani. Me paraqitje të mirë është shquar portierja Leonita Gashi që bëri plot 17 pritje. Shumica e golave janë realizuar nga motrat Rexhepi. Sara i shënoi 9 gola, kurse Rina 8 gola.
Tani kombëtarja jonë i ka edhe dy ndeshje për plasman përfundimtar.

Ishujt Faroe – Kosova 23:22 (14:13)

Kosova: Leonita Gashi, Elisa Mulaj 1, Zade Zymberi, Melisa Mulaj, Edona Radoniqi, Gresa Gashi, Rina Rexhepi 8, Veronika Kastrati 1, Lorena Matarova, Rinesa Uka, Sara Rexhepi 9, Vlera Kelmendi 1, Alberina Halitaj 1, Drilona Rexhaj 1
List of videos
Edicioni 2019/2020
Vushtrria - : - Drita
15.12.2019 | 18:00
P1 Vushtrria - : - Drita
Trepça - : - Vëllaznimi
14.12.2019 | 20:00
P1 Trepça - : - Vëllaznimi
Kastrioti - : - Prizreni
15.12.2019 | 18:00
P1 Kastrioti - : - Prizreni
BESA Famgas - : - Drenica
14.12.2019 | 19:00
P1 BESA Famgas - : - Drenica
Prishtina - : - Llapi
15.12.2019 | 15:00
P1 Prishtina - : - Llapi
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 13 13 0 0 582 : 262 320 26
2 Prishtina 13 12 0 1 545 : 353 192 24
3 Trepça 13 8 2 3 432 : 389 43 18
4 Kastrioti 13 8 0 5 473 : 409 64 16
5 Vushtrria 13 5 3 5 381 : 413 -32 13
6 Vëllaznimi 13 6 0 7 413 : 441 -28 12
7 Drenica 13 4 0 9 399 : 460 -61 8
8 Prizreni 13 3 1 9 378 : 484 -106 7
9 Llapi 13 3 0 10 370 : 457 -87 6
10 Drita 13 0 0 13 331 : 636 -305 0
Edicioni 2019/2020
Samadrexha 25 : 30 Vëllaznimi
01.12.2019 | 18:00
P1 Samadrexha 12 : 13 Vëllaznimi
Istogu 30 : 21 Drita
30.11.2019 | 15:00
P1 Istogu 17 : 10 Drita
Vushtrria 33 : 19 Kastrioti
30.11.2019 | 16:00
P1 Vushtrria 18 : 8 Kastrioti
Shqiponja 22 : 24 Jusuf Gërvalla
23.11.2019 | 14:00
P1 Shqiponja 8 : 14 Jusuf Gërvalla
Ferizaj 27 : 30 Prishtina
01.12.2019 | 18:00
P1 Ferizaj 13 : 16 Prishtina
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 9 8 0 1 298 : 195 103 16
2 Ferizaj 9 8 0 1 340 : 241 99 16
3 Vushtrria 9 7 0 2 291 : 192 99 14
4 Prishtina 9 7 0 2 270 : 197 73 14
5 Kastrioti 9 4 0 5 245 : 252 -7 8
6 Jusuf Gërvalla 9 3 2 4 207 : 249 -42 8
7 Vëllaznimi 9 2 1 6 248 : 308 -60 5
8 Samadrexha 9 2 1 6 208 : 275 -67 5
9 Shqiponja 9 2 0 7 225 : 271 -46 4
10 Drita 9 0 0 9 174 : 326 -152 0

Facebook