• Shqip
  • English
  • German
  • French
Nesër shorti, Besa Famgas e Prishtina mësojnë kundërshtarët e mundshëm
Nesër shorti, Besa Famgas e Prishtina mësojnë kundërshtarët e mundshëm
Të martën tërhiqet shorti për raundin e dytë të Kupës Evropiane. Shorti tërhiqet prej orës 11:00 në selinë e EHF-së në Vjenë.
EHF-ja ka bërë disa ndryshime në procedurën e shortit për të evituar udhëtimet e gjata pas situatës së krijuar me COVID-19. Në vend se të ndajë ekipet në dy vazo, EHF-ja ka formuar tri zona, bazuar në vendet prej nga vijnë skuadrat. Në secilën zonë do të jenë nga dy vazo.
Ndeshjet e raundit të dytë të Kupës Evropiane për hendbollistë luhen më 14/15 nëntor dhe një javë më vonë.
51 ekipe janë regjistruar për të garuar në edicionin e parë të Kupës Evropiane, që zëvendëson Kupën Sfiduese. 19 fitues të raundit të dytë do t’iu bashkohen 13 ekipeve që direkt kalojnë në raundin e tretë. Dy skuadrat kosovare, Besa Famgas e Prishtina janë në zonën e dytë.
Janë në vazo të ndryshme dhe EHF-ja nuk ka përjashtuar mundësinë që të ketë përballje të skuadrave nga i njëjti vend.
Në vazon e parë në zonën e dytë janë Besa Famgas, pastaj Zhelezniçari (Serbi), Dobrudja (Bullgari) Kartina Tiraspol (Moldavi), CSM Bucuresti (Rumani), Diomidis Argous (Greqi) dhe Graçanica (Bosnjë-Hercegovinë).
Në vazon e dytë është Prishtina e pos saj edhe Odessa (Ukrainë), Spor Toto (Turqi), Bosna Vispak Visoko (Bosnjë-Hercegovinë), Antalyaspor (Turqi), SGAU-Saratov (Rusi), Sloga Gornji Vakuf Uskoplje (Bosnjë-Hercegovinë).
Besa do të ketë kundërshtar nga vazoja e dytë e Prishtina nga vazoja e parë.
U dëshirojmë fat në short dy skuadrave tona.
List of videos
Edicioni 2020/2021
Edicioni 2020/2021
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Besa Famgas 0 0 0 0 0 : 0 0 0
2 Prishtina 0 0 0 0 0 : 0 0 0
3 Trepça 0 0 0 0 0 : 0 0 0
4 Kastrioti 0 0 0 0 0 : 0 0 0
5 Vëllaznimi 0 0 0 0 0 : 0 0 0
6 Vushtrria 0 0 0 0 0 : 0 0 0
7 Prizreni 0 0 0 0 0 : 0 0 0
8 Drenica 0 0 0 0 0 : 0 0 0
9 Llapi 0 0 0 0 0 : 0 0 0
10 Zhegra 0 0 0 0 0 : 0 0 0
Ediconi 2020/2021
Ediconi 2020/2021
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Ferizaj 0 0 0 0 0 : 0 0 0
2 Istogu 0 0 0 0 0 : 0 0 0
3 Vushtrria 0 0 0 0 0 : 0 0 0
4 Prishtina 0 0 0 0 0 : 0 0 0
5 Kastrioti 0 0 0 0 0 : 0 0 0
6 Jusuf Gërvalla 0 0 0 0 0 : 0 0 0
7 Shqiponja 0 0 0 0 0 : 0 0 0
8 Samadrexha 0 0 0 0 0 : 0 0 0
9 Vëllaznimi 0 0 0 0 0 : 0 0 0
10 Vjosa 0 0 0 0 0 : 0 0 0
11 Drita 0 0 0 0 0 : 0 0 0

Facebook