• Shqip
  • English
  • German
  • French
Ramadani: Një rast i shkëlqyeshëm
Ramadani: Një rast i shkëlqyeshëm
Selektori i Kosovës, Taip Ramadani, është i kënaqur me fazën përgatitore para ndeshjeve në Itali. Ai i ka vlerësuar mundësi shumë të mirë miqësoret me Kuvajtin që luhen të dielen e të hënën në Rahovec.
"Përgatitjet po na shkojnë mirë. Motivi në ekip është i lartë dhe djemtë po punojnë me përkushtim të madh. Kemi punuar në të gjitha aspektet e lojës, me qëllim që të përforcojmë bashkëpunimin mes lojtarëve dhe t'i komponojmë lojtarët e rinjë në taktikën tonë", ka thënë Ramadani. Më pas ka folur për ndeshjet përgatitore me Kuvajtin.
"Është një rast i shkëlqyeshëm për ne që të provojmë disa elemente taktike dhe kombinime të lojtarëve. Qëllimi kryesor është të përgatitemi për garën kualifikuese për Botëror që e kemi në Itali. Presim dy ndeshje cilësore ndaj Kuvajtit që po ashtu përgatitet për një garë me rëndësi. Kuvajti njihet për cilësinë në sulm. Ka dy bekë të shkëlqyeshëm që nuk hezitojnë të godasin nga distanca. Në mbrojtje Kuvajti ndërron sistemet gjatë lojës, por suksesin më të madh e ka në mbrojtjet ofanzive. Presim që kundërshtari të dal larg në sistem 3:3 për të na penguar në qarkullim të topit. Do të kemi mundësi të shohim anëtarët më të rinjë të Kombëtares sonë si Liridon Zena, Leonard Gegaj e Albin Xhafolli që i bashkohen grupit tonë për herë të parë", ka theksuar selektori Ramadani.
List of videos
Edicioni 2019/2020
Vushtrria 25 : 36 Vëllaznimi
21.02.2020 | 19:00
P1 Vushtrria 13 : 26 Vëllaznimi
Drita - : - Prizreni
23.02.2020 | 18:00
P1 Drita - : - Prizreni
Trepça - : - Drenica
23.02.2020 | 17:00
P1 Trepça - : - Drenica
Kastrioti 44 : 24 Llapi
22.02.2020 | 14:30
P1 Kastrioti 20 : 15 Llapi
BESA Famgas 26 : 24 Prishtina
22.02.2020 | 19:00
P1 BESA Famgas 13 : 15 Prishtina
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 16 16 0 0 689 : 328 361 32
2 Prishtina 16 14 0 2 662 : 428 234 28
3 Trepça 15 10 2 3 486 : 434 52 22
4 Kastrioti 15 10 0 5 566 : 461 105 20
5 Vushtrria 16 6 3 7 470 : 516 -46 15
6 Vëllaznimi 15 7 0 8 471 : 491 -20 14
7 Drenica 14 4 0 10 423 : 506 -83 8
8 Prizreni 15 3 1 11 429 : 562 -133 7
9 Llapi 16 3 0 13 440 : 593 -153 6
10 Drita 14 0 0 14 362 : 679 -317 0
Edicioni 2019/2020
Istogu - : - Vëllaznimi
23.02.2020 | 15:30
P1 Istogu - : - Vëllaznimi
Samadrexha 19 : 28 Vushtrria
22.02.2020 | 19:00
P1 Samadrexha 8 : 15 Vushtrria
Drita - : - Shqiponja
23.02.2020 | 14:30
P1 Drita - : - Shqiponja
Kastrioti 25 : 29 Ferizaj
22.02.2020 | 18:30
P1 Kastrioti 9 : 17 Ferizaj
Jusuf Gërvalla 17 : 28 Prishtina
22.02.2020 | 13:30
P1 Jusuf Gërvalla 9 : 13 Prishtina
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Ferizaj 11 10 0 1 399 : 288 111 20
2 Istogu 10 9 0 1 332 : 218 114 18
3 Prishtina 11 9 0 2 326 : 236 90 18
4 Vushtrria 10 8 0 2 319 : 211 108 16
5 Kastrioti 11 5 0 6 296 : 305 -9 10
6 Jusuf Gërvalla 11 3 2 6 246 : 307 -61 8
7 Vëllaznimi 10 2 1 7 270 : 336 -66 5
8 Samadrexha 11 2 1 8 250 : 337 -87 5
9 Shqiponja 10 2 0 8 249 : 297 -48 4
10 Drita 9 0 0 9 174 : 326 -152 0

Facebook