• Shqip
  • English
  • German
  • French
Ramadani javën e ardhshme shpall listën për ndeshjet me Malin e Zi dhe Suedinë
Ramadani javën e ardhshme shpall listën për ndeshjet me Malin e Zi dhe Suedinë
Selektori i Kosovës, Taip Ramadani, është duke përgatitur listën e hendbollistëve në të cilët do të llogaritet në ndeshjet e para të kualifikimeve për “Euro 2022”. Për shkak të ngritjes në vitet e fundit, Kombëtarja jonë e nisë kampanjën kualifikuese nga faza e dytë. Tashmë është zhvilluara faza e parë kualifikuese e po ashtu një raund i plejautit.
Në fazën e dytë kualifikuese, ku paraqiten kombëtaret më të forta evropiane, Kosova është pjesë e grupit të tetë së bashku me Suedinë, Malin e Zi dhe Rumaninë. Dy të parët në grup shkojnë tutje, por ka gjasa për kualifikim edhe nga vendi i tretë.
Ndeshjen e parë Kombëtarja e Kosovës në konkurrencë të meshkujve e luan ndaj Malit të Zi në Podgoricë më 4 nëntor. Më 8 nëntor Kosova e pret Suedinë në Prishtinë.
Për shkak se jeton në Australi dhe ky vend ka masa strikte në luftë ndaj koronavirusit, selektori Taip Ramadani nuk pritet të jetë në këtë grumbullim me kombëtaren. Australia nuk lejon udhëtimet për në Evropë dhe SHBA. Ramadani po punon me FHK-në për të menaxhuar më së miri situatën e krijuar. Ai po e përcjell formën e lojtarëve dhe ka konfirmuar se të gjithë lojtarët që luajnë në vende evropiane, me dy përjashtime nga Gjermania, do të jenë në dispozicion, nëse ndërkohë nuk ka ndryshime të mëdha sa i takon gjendjes me pandeminë. Për herë të parë pritet të ftohet Armend Alaj, që bën karrierë në Bundesliga 2. Selektori Ramadani kontribut shumë të madh pret nga lojtarët që bëjnë karrierë në Superligën tonë.
“Jemi në grup të vështirë, por nëse nxjerrim pikë në Podgoricë, gjithçka është e mundshme. Në përgjithësi jam i kënaqur me formën e lojtarëve. Javën e ardhshme presim të caktojmë ekipin”, ka thënë Ramadani për faqen zyrtare të FHK-së.
List of videos
Edicioni 2020/2021
Zhegra - : - Kastrioti
28.10.2020 | 19:00
P1 Zhegra - : - Kastrioti
Vushtrria - : - Prishtina
27.10.2020 | 20:00
P1 Vushtrria - : - Prishtina
Besa Famgas - : - Prizreni
27.10.2020 | 17:00
P1 Besa Famgas - : - Prizreni
Trepça - : - Llapi
31.10.2020 | 00:00
P1 Trepça - : - Llapi
Vëllaznimi - : - Drenica
31.10.2020 | 00:00
P1 Vëllaznimi - : - Drenica
Edicioni 2020/2021
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Prishtina 4 4 0 0 192 : 93 99 8
2 Besa Famgas 4 4 0 0 158 : 64 94 8
3 Drenica 4 2 1 1 112 : 119 -7 5
4 Trepça 4 2 1 1 79 : 88 -9 5
5 Vushtrria 4 2 0 2 121 : 123 -2 4
6 Zhegra 4 2 0 2 129 : 153 -24 4
7 Kastrioti 4 2 0 2 109 : 89 20 3
8 Vëllaznimi 4 1 0 3 105 : 141 -36 2
9 Llapi 4 0 0 4 95 : 154 -59 0
10 Prizreni 4 0 0 4 87 : 163 -76 0
Ediconi 2020/2021
Shqiponja - : - Prishtina
31.10.2020 | 00:00
P1 Shqiponja - : - Prishtina
Vëllaznimi - : - Jusuf Gërvalla
31.10.2020 | 00:00
P1 Vëllaznimi - : - Jusuf Gërvalla
Vjosa - : - KEK-u
31.10.2020 | 00:00
P1 Vjosa - : - KEK-u
Istogu - : - Kastrioti
31.10.2020 | 00:00
P1 Istogu - : - Kastrioti
Ferizaj - : - Vushtrria
31.10.2020 | 00:00
P1 Ferizaj - : - Vushtrria
Drita - : - Samadrexha
31.10.2020 | 00:00
P1 Drita - : - Samadrexha
Ediconi 2020/2021
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Prishtina 3 3 0 0 113 : 60 53 6
2 Ferizaj 3 3 0 0 107 : 85 22 6
3 Istogu 2 2 0 0 64 : 37 27 4
4 Kastrioti 3 2 0 1 103 : 86 17 4
5 Shqiponja 3 2 0 1 88 : 90 -2 4
6 Vushtrria 2 1 0 1 55 : 46 9 2
7 Jusuf Gërvalla 3 1 0 2 83 : 81 2 2
8 Vëllaznimi 3 1 0 2 81 : 80 1 2
9 Samadrexha 3 1 0 2 71 : 90 -19 2
10 Drita 2 0 0 2 50 : 63 -13 0
11 Vjosa 2 0 0 2 41 : 65 -24 0
12 KEK-u 3 0 0 3 41 : 114 -73 0

Facebook