• Shqip
  • English
  • German
  • French
Samadrexha konfirmohet si qendër e rëndësishme e hendbollit
Samadrexha konfirmohet si qendër e rëndësishme e hendbollit
Samadrexha ka dhënë shumë për hendbollin dhe njëjtë do të jetë edhe në të ardhmen. Ky fshat është i lidhur me sportin e hendbollit dhe kjo u dëshmua edhe të shtunën e të dielen kur në Vushtrri u luajtën ndeshjet përfundimtare të kampionatit të pioniereve. Për herë të dytë me rradhë Samadrexha ka fituar titullin e kampionit.

Vashat samadrexhase të dielen në finale e mposhtën Shqiponjën e Gjakovës me rezultat bindës, 32:20. 15:9 ishte epërsia pas pjesës së parë për Samadrexhën.

Samadrexha në gjysmëfinale ka mposhtur Prishtinën me rezultat 21:7, derisa Shqiponja në gjysmëfinale e kaloi skuadrën Jusuf Gërvalla, duke e mposhtur me rezultat 18:17. Për vend të tretë u takuan Prishtina e Jusuf Gërvalla ndërsa fitoi shënoi Jusuf Gërvalla me rezultat 14:13.

Samadrexha pritet të bëhet qendër edhe më e rëndësishme e hendbollit të femrave dhe të meshkujve pasi në ktëë lokalitet të ndërtohet palestra shumë e nevojshme.

 

Finalja

Samadrexha – Shqiponja 32:20 (15:9)

 

Samadrexha: A. Maloku, A. Surdulli 1, B. Bunjaku, Ar. Maloku 11, D. Basholli 6, G. Basholli 10, E. Basholli, Musliu, F. Basholli, Maloku, Halili, Ag. Basholli 1,Rr. Halili, M. Basholli, T. Maloku 3

 

Shqiponja: Knushi, Dedaj 3, Nuza 1, E. Ferizaj, L. Ferizaj 4,Quni 4, Nivokazi, Tola, Musa, Sadiku, Pepshi 8

 

 

List of videos
Edicioni 2019/2020
Kastrioti - : - Vushtrria
28.09.2019 | 00:00
P1 Kastrioti - : - Vushtrria
Prizreni - : - BESA Famgas
28.09.2019 | 00:00
P1 Prizreni - : - BESA Famgas
Drita - : - Prishtina
28.09.2019 | 00:00
P1 Drita - : - Prishtina
Vëllaznimi - : - Llapi
28.09.2019 | 00:00
P1 Vëllaznimi - : - Llapi
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 0 0 0 0 0 : 0 0 0
2 Kastrioti 0 0 0 0 0 : 0 0 0
3 Prishtina 0 0 0 0 0 : 0 0 0
4 Vëllaznimi 0 0 0 0 0 : 0 0 0
5 Drita 0 0 0 0 0 : 0 0 0
6 Vushtrria 0 0 0 0 0 : 0 0 0
7 Llapi 0 0 0 0 0 : 0 0 0
8 Prizreni 0 0 0 0 0 : 0 0 0
Edicioni 2019/2020
Prishtina 39 : 26 Vëllaznimi
14.09.2019 | 14:30
P1 Prishtina 24 : 13 Vëllaznimi
Jusuf Gërvalla 21 : 32 Ferizaj
14.09.2019 | 13:30
P1 Jusuf Gërvalla 9 : 15 Ferizaj
Kastrioti 26 : 22 Shqiponja
14.09.2019 | 17:00
P1 Kastrioti 13 : 13 Shqiponja
Drita 9 : 36 Vushtrria
14.09.2019 | 17:30
P1 Drita 4 : 16 Vushtrria
Samadrexha - : - Istogu
20.09.2019 | 18:00
P1 Samadrexha - : - Istogu
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Vushtrria 1 1 0 0 36 : 9 27 2
2 Prishtina 1 1 0 0 39 : 26 13 2
3 Ferizaj 1 1 0 0 32 : 21 11 2
4 Kastrioti 1 1 0 0 26 : 22 4 2
5 Istogu 0 0 0 0 0 : 0 0 0
6 Samadrexha 0 0 0 0 0 : 0 0 0
7 Shqiponja 1 0 0 1 22 : 26 -4 0
8 Jusuf Gërvalla 1 0 0 1 21 : 32 -11 0
9 Vëllaznimi 1 0 0 1 26 : 39 -13 0
10 Drita 1 0 0 1 9 : 36 -27 0

Facebook