• Shqip
  • English
  • German
  • French
Të rinjtë para ndeshjeve të rradhës
Të rinjtë para ndeshjeve të rradhës


Këtë fundjavë zhvillohen ndeshjet e rradhës në Ligën e pionierëve dhe pioniereve. Garat për të rinjë janë me rëndësi shumë të madhe për hendbollin kosovar, që çdo herë e më shumë po e rrit nivelin.

Liga e pionierëve po zhvillohet në tri grupe. Të shtunën ndeshjet e grupit A luhen në Ferizaj, duke filluar nga ora 11:00. Grupi B luan në Vushtrri, poashtu të shtunën, nga ora 12:00, ndërsa të  shtunën janë edhe ndeshjet e rradhës në grupin C. Ndeshjet e grupit C luhen në Klinë nga ora 11:00 e tutje të shtunën e poashtu të dielen nga ora 11:00.

Edhe Liga e pioniereve është e ndarë në tri grupe. Këtë të shtunë skuadrat e grupit A i luajnë ndeshjet në Prishtinë, nga ora 12:00. Grupi B luan të dielen nga ora 10:00 në Vushtrri, ndërsa grupi C të dielen në Deçan.

Liga e Pionierëve


Grupi “A”


Delegimi i për ndeshjet e pionierëve që zhvillohet më 18.05.2019  FERIZAJ

Vendas


Mysafir


Personat Zyrtar



Dita             -    Ora

Prishtina

 

Kastrioti

 

Tafashiku - Brahimi

Hashani

 

e shtunë

11:00

Drita

 

Ulpiana

 

Tafashiku - Brahimi

Hashani

 

e shtunë

12:00

Drita

 

Kastrioti

 

Tafashiku - Brahimi

Hashani

 

e shtunë

13:00

Ulpiana

 

Prishtina

 

Tafashiku - Brahimi

Hashani

 

e shtunë

14:00

Zhegra

 

Pushon

 

 











 

Liga e Pionierëve


Grupi “B”


Delegimi i për ndeshjet e pionierëve që zhvillohet më 18.05.2019Vushtrri

Vendas


Mysafir


Personat Zyrtar



Dita             -    Ora

Vushtrria

 

Trepça

 

Albion Maloku- Avdulla Maloku

Beqiri

 

e shtunë

12:00

Drenica

 

Vushtrria

 

Albion Maloku- Avdulla Maloku

Krasniqi

 

e shtunë

13:00

Drenica

 

Samadrexha

 

Albion Maloku- Avdulla Maloku

Beqiri

 

e shtunë

14:00

Samadrexha

 

Trepça

 

Albion Maloku- Avdulla Maloku

Krasniqi

 

e shtunë

15:00











 

Liga e Pionierëve


Grupi “C”


Delegimi i për ndeshjet e pionierëve që zhvillohet më 18.05.2019  KLINË

Vendas


Mysafir


Personat Zyrtar



Dita             -    Ora

Besa Famgas

 

Dukagjini

 

Quni – Tanushi

S.Vitaku

 

E shtunë

11:00

SH.H Besa Famgas

 

Besa Famgas

 

Quni – Tanushi

S.Vitaku

 

E shtunë

12:00

SH.H Besa Famgas

 

Dukagjini

 

Quni – Tanushi

S.Vitaku

 

E shtunë

13:00

Liga e Pionierëve


Grupi “C”


Delegimi i për ndeshjet e pionierëve që zhvillohet më 19.05.2019 në Klinë

Vendas


Mysafir


Personat Zyrtar



Dita             -    Ora

SH.H. Gjakova

 

Dukagjini

 

Pozhegu –Luzha

Bytyqi

 

E diele

11:00

Vëllaznimi

 

SH.H. Gjakova

 

Quni – Tanushi

Bytyqi

 

E diele

12:00

Vëllaznimi

 

Dukagjini

 

Quni – Tanushi

Bytyqi

 

E diele

13:00











 

Liga e Pioniereve


Grupi “A”


Delegimi i për ndeshjet e pionierëve që zhvillohet më 18.05.2019 në  Prishtinë

Vendas


Mysafir


Personat Zyrtar



Dita             -    Ora

Drita

 

Prishtina

 

Donita Shala – Fjolla Krasniqi

Osmani

 

e shtunë

12:00

Kastrioti

 

Ferizaj

 

Flamure Vokshi – Ermira Krasniqi

Osmani

 

e shtunë

13:00

Prishtina

 

Vjosa

 

Flamure Vokshi – Ermira Krasniqi

Osmani

 

e shtunë

14:00

Drita

 

Ferizaj

 

Donita Shala – Fjolla Krasniqi

Osmani

 

e shtunë

15:00

Vjosa

 

Kastrioti

 

Donita Shala – Fjolla Krasniqi

Osmani

 

e shtunë

16:00











 

Liga e Pioniereve


Grupi “B”


Delegimi i për ndeshjet e pionierëve që zhvillohet më 19.05.2019 VUSHTRRI

Vendas


Mysafir


Personat Zyrtar



Dita             -    Ora

Vushtrria

 

Samadrexha

 

Albion Maloku- Avdulla Maloku

Sadriu

 

E diel

10:00

Dukagjini

 

Trepça

 

Albion Maloku- Avdulla Maloku

Sadriu

 

E diel

11:00

Verona

 

Vushtrria

 

Albion Maloku- Avdulla Maloku

Sadriu

 

E diel

12:00

KEK-u

 

Dukagjini

 

Albion Maloku- Avdulla Maloku

Sadriu

 

E diel

13:00

Trepça

 

Verona

 

Albion Maloku- Avdulla Maloku

Sadriu

 

E diel

14:00

KEK-u

 

Samadrexha

 

Albion Maloku- Avdulla Maloku

Sadriu

 

E diel

15:00











Vrejtjes: Ne rast te mos udhetimit te ndonje skudre ne grupin “C” orari mund te ket ndryshime, sipas kalendarit te garave te publikuar ne vebfaqen e FHK-se.

Ndërsa ndeshjet e pa zhvilluar te edicionit vjeshtor : Vushtrria – KEK-u, KEK-u – Verona, Vushtrria – Trepça, Trepça – KEK-u, Dukagjini – Vushtrria.

Liga e Pioniereve


Grupi “C”


Delegimi i për ndeshjet e pionierëve që zhvillohet më 19.05.2019 DEÇAN

Vendas


Mysafir


Personat Zyrtar



Dita             -    Ora

Shqiponja

 

Jusuf Gervalla

 

Gresa Gashi – Iliriana Cikaqi

Koro

 

E diel

11:00

Vëllaznimi

 

Istogu

 

Muhamet Koro- Melike Ipqi

Koro

 

E diel

12:00

Istogu

 

Shqiponja

 

Gresa Gashi – Iliriana Cikaqi

Koro

 

E diel

13:00

Jusuf Gervalla

 

Vëllaznimi

 

Muhamet Koro- Melike Ipqi

Koro

 

E diel

14:00











 

Klubet janë te obliguar qe te bëjnë konfirmimin e pjesëmarrjes dhe te bëjnë respektimin e orarit , mos pjesëmarrja do të sanksionohet ne mbështet të Propozicioneve te garave.

 

List of videos
Edicioni 2019/2020
Kastrioti - : - Vushtrria
28.09.2019 | 00:00
P1 Kastrioti - : - Vushtrria
Prizreni - : - BESA Famgas
28.09.2019 | 00:00
P1 Prizreni - : - BESA Famgas
Drita - : - Prishtina
28.09.2019 | 00:00
P1 Drita - : - Prishtina
Vëllaznimi - : - Llapi
28.09.2019 | 00:00
P1 Vëllaznimi - : - Llapi
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 0 0 0 0 0 : 0 0 0
2 Kastrioti 0 0 0 0 0 : 0 0 0
3 Prishtina 0 0 0 0 0 : 0 0 0
4 Vëllaznimi 0 0 0 0 0 : 0 0 0
5 Drita 0 0 0 0 0 : 0 0 0
6 Vushtrria 0 0 0 0 0 : 0 0 0
7 Llapi 0 0 0 0 0 : 0 0 0
8 Prizreni 0 0 0 0 0 : 0 0 0
Edicioni 2019/2020
Prishtina 39 : 26 Vëllaznimi
14.09.2019 | 14:30
P1 Prishtina 24 : 13 Vëllaznimi
Jusuf Gërvalla 21 : 32 Ferizaj
14.09.2019 | 13:30
P1 Jusuf Gërvalla 9 : 15 Ferizaj
Kastrioti 26 : 22 Shqiponja
14.09.2019 | 17:00
P1 Kastrioti 13 : 13 Shqiponja
Drita 9 : 36 Vushtrria
14.09.2019 | 17:30
P1 Drita 4 : 16 Vushtrria
Samadrexha - : - Istogu
20.09.2019 | 18:00
P1 Samadrexha - : - Istogu
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Vushtrria 1 1 0 0 36 : 9 27 2
2 Prishtina 1 1 0 0 39 : 26 13 2
3 Ferizaj 1 1 0 0 32 : 21 11 2
4 Kastrioti 1 1 0 0 26 : 22 4 2
5 Istogu 0 0 0 0 0 : 0 0 0
6 Samadrexha 0 0 0 0 0 : 0 0 0
7 Shqiponja 1 0 0 1 22 : 26 -4 0
8 Jusuf Gërvalla 1 0 0 1 21 : 32 -11 0
9 Vëllaznimi 1 0 0 1 26 : 39 -13 0
10 Drita 1 0 0 1 9 : 36 -27 0

Facebook