• Shqip
  • English
  • German
  • French
Zhegra fiton titullin te pionierët
Zhegra fiton titullin te pionierët
Zhegra është larguar nga Superliga e seniorëve, por në fundjavë është dëshmuar sërish se hendbolli zhegras ka të ardhme të ndritur. Për herë të dytë rresht Zhegra e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e pionierëve. Ndeshjet përfundimtare të pionierëve janë luajtur në Gjilan. Të shtunën ishin çerekfinalet, ndërsa të dielen u luajtën gjysmëfinalet, ndeshja për vend të tretë dhe finalja.

Zhegra të shtunën në çerekfinale e mposhti Vëllaznimin, ndërsa të dielen në gjysmëfinale fitoi ndaj Besa Famgas me rezultat 31:20. Në gjysmëfinalen tjetër Prishtina e mposhti Sh. H. Besa Famgas me 29:8 dhe kështu kaloi në finale.

Finalja mes Prishtinës dhe Zhegrës ishte e fortë dhe dramatike. Pas pjesës së parë rezultati ishte 8:8. Në të dytën zhegrasit ishin më të mirë dhe fituan me rezultat24:22. Kështu Zhegra ka mbrojtur titullin e fituar para një viti.

Për vend të tretë u takuan Shkolla e Hendbollit Besa Famgas dhe Besa Famgas.Fitore shënoi Besa Famgas, përkatësisht ekipi i parë i pionierëve të klubit pejan.

 

Finalja

Prishtina – Zhegra 22:24 (8:8)

 

Prishtina: Karabeg, Kastrati, Tahiri 1, Ramadani 1, D. Ramadani 9, Havolli 6, Mjekiqi 4, Shabani 1, Vitija, Koliqi, Gjokaj, Haziri

 

Zhegra: Tahiri 3, Sadriu, Goçi, Shaqiri 3, Rexhepi 4, Demi, El. Shaqiri 8, Murseli 5, Kurexhaj, Fazliu, Sahiti

 

 

List of videos
Edicioni 2019/2020
Kastrioti - : - Vushtrria
28.09.2019 | 00:00
P1 Kastrioti - : - Vushtrria
Prizreni - : - BESA Famgas
28.09.2019 | 00:00
P1 Prizreni - : - BESA Famgas
Drita - : - Prishtina
28.09.2019 | 00:00
P1 Drita - : - Prishtina
Vëllaznimi - : - Llapi
28.09.2019 | 00:00
P1 Vëllaznimi - : - Llapi
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 BESA Famgas 0 0 0 0 0 : 0 0 0
2 Kastrioti 0 0 0 0 0 : 0 0 0
3 Prishtina 0 0 0 0 0 : 0 0 0
4 Vëllaznimi 0 0 0 0 0 : 0 0 0
5 Drita 0 0 0 0 0 : 0 0 0
6 Vushtrria 0 0 0 0 0 : 0 0 0
7 Llapi 0 0 0 0 0 : 0 0 0
8 Prizreni 0 0 0 0 0 : 0 0 0
Edicioni 2019/2020
Prishtina 39 : 26 Vëllaznimi
14.09.2019 | 14:30
P1 Prishtina 24 : 13 Vëllaznimi
Jusuf Gërvalla 21 : 32 Ferizaj
14.09.2019 | 13:30
P1 Jusuf Gërvalla 9 : 15 Ferizaj
Kastrioti 26 : 22 Shqiponja
14.09.2019 | 17:00
P1 Kastrioti 13 : 13 Shqiponja
Drita 9 : 36 Vushtrria
14.09.2019 | 17:30
P1 Drita 4 : 16 Vushtrria
Samadrexha - : - Istogu
20.09.2019 | 18:00
P1 Samadrexha - : - Istogu
Edicioni 2019/2020
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Vushtrria 1 1 0 0 36 : 9 27 2
2 Prishtina 1 1 0 0 39 : 26 13 2
3 Ferizaj 1 1 0 0 32 : 21 11 2
4 Kastrioti 1 1 0 0 26 : 22 4 2
5 Istogu 0 0 0 0 0 : 0 0 0
6 Samadrexha 0 0 0 0 0 : 0 0 0
7 Shqiponja 1 0 0 1 22 : 26 -4 0
8 Jusuf Gërvalla 1 0 0 1 21 : 32 -11 0
9 Vëllaznimi 1 0 0 1 26 : 39 -13 0
10 Drita 1 0 0 1 9 : 36 -27 0

Facebook