14 gola të Halilit në fitoren e Vëllaznimit në Ferizaj

Ardi Halili ishte i pandalshëm të enjten mbrëma. Ai shënoi plot 14 gola për Vëllaznimin e Gjakovës që fitoi 34:32 ndaj Kastriotit në Ferizaj. Ishte kjo ndeshja e fundit e xhiros së 25-të të Superligës A të Kosovës në hendboll.

Gjakovarët kishin epërsi bindëse pas pjesës së parë, 19:12. Në të dytën Kastrioti u afrua në rezultat dhe madje ia doli të barazoj në disa raste. Por në minutat e fundit Vëllaznimi sërish ishte më i mirë dhe arriti te fitorja 34:32.
Me 8 gola fitoren e Vëllaznimit e ndihmoi Çlirim Rama.

Festim Mustafa po ashtu shfaqi nivel të lartë te Kastrioti, duke realizuar 14 gola. Arben Dugolli shtoi 5 gola.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …