18-vjeçarët mbledhen të dielen (nesër)

Kombëtarja U-18 e Kosovës në hendboll mbledhet të dielen (nesër), në kuadër të përgatitjeve për paraqitje në kampionat evropian. Grumbullimi është caktuar për orën 12:00 në Hotel Jakova në Gjakovë. Lojtarët do të punojnë nën urdhërat e shtabit teknik që përbeht nga Fadil Kqiku, Blerim Beqiri, Nexhdet Dobroshi. Pjesë e stafit janë edhe fizioterapeuti Agon Bytyqi dhe trajneri kondicional Enver Tahiraj. Shtabi teknik ka vendosur të grumbullojë 18 lojtarë për këtë evropian, ndërsa përzgjedhja e tyre është bërë përmes testimeve të mbajtura në Gjakovë.

Kosova U-18 bënë pjesë në Grupin B të kampionatit evropian Divizioni B, që zhvillohet në Austri. Në këtë grup janë edhe Sllovakia, Austria, Holanda, Letonia e Bullgaria.

Ndeshjen e parë kombëtarja jonë e luan në Tulln më 10 gusht ndaj Holandës. Më 11 gusht takohet me Sllovakinë, më  13 gusht me Letoninë, më 14 gusht me Austrinë dhe më 16 gusht me Bullgarinë. Më pas luan edhe për plasman përfundimtar.

Pjesë e kombëtares U-18 janë:  Gëzim Thaqi (Besa FamGas), Parim Hajdini (Kastrioti), Milot Delija (Besa FamGas), Dion Idrizi (Besa FamGas), Florian Rexha (Vëllaznimi), Ylli Muqolli (Besa FamGas), Agon Selmani (Kastrioti), Bledon Maloku (Samadrexha), Arben Berisha (Prishtina), Elion Vokshi (Besa FamGas), Adonit Isufi (Zhegra), Çlirim Rama (Vëllaznimi), Arbër Neziri (Vëllaznimi), Ermal Dukaj (Besa FamGas), Ylli Qerimi (Kastrioti), Drilon Basholli (Samadrexha), Granit Fana (Vëllaznimi), Rikard Quni (Besa FamGas).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova