Edhe tri përfaqësuese shkojnë tutje

Spanja e ka mposhtur Hungarinë për të kaluar grupin në fazën preliminare të kampionatit evropian të hendbollit që po mbahet në Kroaci. Të hënën mbrëma në Varazhdin, spanjollët shënuan fitore me rezultatin 27:25. Spanja është e vetmja me dy fitore në grupin D dhe me katër pikë nga dy ndeshje ka avancuar tutje, përkatësisht ka […]