Kroacia nis me fitore bindëse

Kroacia e ka fituar bindshëm ndeshjen më interesante të ditës së parë të kampionatit evropian në hendboll për meshkuj që nisi të premten po në Kroaci. Në “Spaladium Arena” në Split para 11 mijë shikuesve, Kroacia e mposhti Serbinë me 10 gola dallim, 32:22. Në një atmosferë impozante, kroatët ishin dominant prej fillimit dhe arritën […]

Ramadani vlerëson paraqitjen e Kosovës

Në foto shihet përzgjedhësi i Kombëtares sonë, Taip Ramadani, bashkë me disa lojtarë dhe trajnerët.

Përzgjedhësi Taip Ramadani ka vlerësuar paraqitjen e përfaqësueses së Kosovës në hendboll në ndeshjen e së premtes mbrëma ndaj Polonisë. Kosova pësoi në Portugali me rezultatin 30:19 në ndeshjen e parë të kualifikimeve për botëror, por ishte e barabartë për 40 minuta lojë. Vetëm më pas polakët u shkëputën në rezultat. “Djemtë treguan jo vetëm […]

Paraqitje trimëruese e Kosovës ndaj Polonisë

Hendbollistët e Kosovës për mbi 40 minuta ishin rivalë plotësisht të barabartë me hendbollistët e superfuqisë evropiane, Polonisë. Në fund Kosova humbi me 11 gola dallim (30:19), por rezultati në fakt nuk e dëshmon drejtë atë që u shfaq në fushën e lojës. Lojtarët e Kosovës falë angazhimit maksimal dhe lojës së organizuar rezistuan me […]