Sllovenia fiton bindshëm dhe kalon në fazën e dytë

Sllovenia është përfaqësuesja e fundit që ka siguruar kalimin në raundin e dytë të kampionatit evropian të hendbollit që po mbahet në Kroaci. Të mërkurën mbrëma në Zagreb, Sllovenia e mposhti bindshëm Malin e Zi për të siguruar vend në grupin II të raundit kryesor të evropianit. Sllovenia u kualifikua si e treta në grupin […]