Gjermania e Danimarka nuk lejojnë befasi

Gjermania dhe Danimarka nuk kanë lejuar befasi duke fituar ndeshjet e para në grupin e dytë të raundit kryesor të kampionatit evropian të hendbollit që po mbahet në Kroaci. Ndeshjet e para të grupit të dytë janë luajtur të premten mbrëma në Varazhdin. Fillimisht Gjermania fitoi me rezultat 22:19 ndaj Çekisë, ndërsa më pas Danimarka […]