Prishtinës i takon edhe një derbi

Prishtina ka vazhduar me formë të lartë në stinorin pranveror të Superligës së Kosovës në hendboll për meshkuj. Pasi para një jave e mposhti Besën, Prishtina të shtunën fitoi ndaj Kastriotit në Ferizaj me rezultat 32:27. Ishte kjo kryendeshja e javës së 17-të të kampionatit të Kosovës. Edhe pjesa e parë u fitua nga prishtinasit, […]

Prishtina bindshëm, Kastrioti e Drita barazojnë

Të enjten janë luajtur dy ndeshjet e fundit të javës së parë të Superligës A, ku gjashtë skuadra luftojnë për inkuadrim në plejof të kampionatit të Kosovës në hendboll për meshkuj. Prishtina ka fituar bindshëm ndaj Zhegrës me rezultatin 45:29. Ndërkohë Kastrioti e Drita kanë barazuar me rezultatin 24:24. Se në Prishtinë do të ketë […]

Fitore të thella për Prishtinën e Shqiponjën

Prishtina të premten dhe Shqiponja të shtunën, kanë shënuar fitore të thella në ndeshjet e javës së 12-të të Superligës së Kosovës në hendboll për femra. Prishtina fitoi ndaj Samadrexhës me rezultat 34:14 në takimin që e hapi javën e 12-të. Në pjesën e parë samadrexhaset shënuan vetëm pesë gola ndërsa pranuan 15. Me ritëm […]