Besa nis me fitore bindëse në Superligën A

Kampionia aktuale Besa FamGas e ka nisur me fitore të thellë garimin në Superligën A, ku gjashtë skuadrat e para në tabelë pas pjesës së rregullt të garave, luftojnë për inkuadrim në plejof. Besa të martën mbrëma në Pejë fitoi ndaj Vëllaznimit të Gjakovës me rezultat 42:22. Pas 30 minutave lojë rezultat ishte 23:11 për […]

FHK sot mban Kuvendin e punës

Federata e Hendbollit e Kosovës sot me fillim prej orës 17:00 në ambientet e Sheshit 21 në Prishtinë organizon Kuvendin e punës ju do të shqyrtohen Raporti i punës i Bordit të FHK-së dhe organeve te saj, Raporti i financiar dhe auditimit për vitin 2017 si deh Raporti i Këshillit mbikëqyrës. Kuvendi numëron 39 delegatë te […]

Mësohen çiftet çerekfinale të Kupës

Të martën në lokalet e Federatës së Hendbollit të Kosovës është tërhequr shorti për raundin çerekfinal të Kupës së Kosovës në hendboll. Shorti është tërhequr si për meshkujt ashtu edhe për femrat. Në çerekfinale luhet vetëm nga një ndeshje, ndërsa skuadrat fituese kalojnë në gjysmëfinale. Ndeshjet luhen më 28 e 29 mars. Ndeshjet çerekfinale te […]