Fitore me tri gola dallim e Besës ndaj Kastriotit

Besa FamGas ka shënuar fitore ndaj Kastriotit në ndeshjen e javës së 21-të të Superligës A të Kosovës në hendboll (meshkujt), të zhvilluar të shtunën mbrëma në Ferizaj. Kampionia aktuale, Besa, e ka mposhtur Kastriotin me tri gola diferencë, 24:21. Pas pjesës së parë rezultati ishte 14:10 në të mirë të pejanëve, por në të […]

Përfaqësuesja U-20 kthehet në Kosovë

Pasi shteti serb nuk ka lejuar hendbollistet e përfaqësueses U-20 të Kosovës që të luajnë ndeshjet kualifikuese për botërorin e këtij viti, delegacioni i Kosovës të shtunën mbrëma është kthyer në shtëpi. Ndeshjet është dashur të luhen në afërsi të Beogradit, prej të premtes deri të dielen, por shteti serb fillimisht ndaloi zhvillimin e ndeshjes mes […]

Sot luhen ndeshjet e radhës në Superligën A

Tri ndeshjet e javës së 21-të të Superligës A të Kosovës në hendboll (meshkujt), luhen të shtunën (sot). Kampioni në fuqi dhe lideri, Besa FamGas, është mysafir i Kastriotit në Ferizaj, në ndeshjen që nis në ora 19:00. Besa i ka 38 pikë në vendin e parë, kurse Kastrioti është i treti me 24 pikë. […]