Trepça fiton ndeshjen e fundit të javës

Trepçës i ka takuar ndeshja e fundit e javës në Superligën e Kosovës në hendboll. Në kuadër të javës së 20-të në Superligën B, Trepça të dielen në palestrën “Minatori” në Mitrovicë fitoi ndaj Vushtrrisë me rezultat 33:29. Trepça është e para në Superligën B me 19 pikë, gjashtë më shumë se Vushtrria që është […]

Kosova pëson humbje në Minsk

Kombëtarja A e Kosovës në hendboll për femra ka pësuar humbje të thellë nga Bjellorusia. Ndeshja e luajtur të dielen në Minsk përfundoi me rezultat 41:18 në të mirë të hendbollisteve vendase. Pas pjesës së parë rezultati ishte 21:9. Kjo ndeshje u luajt në kuadër të grupit të shtatë të fazës së dytë eliminatore për […]

Senioret të dielen përballen sërish me Bjellorusinë

Përfaqësuesja A e Kosovës në hendboll për femra, të dielen (nesër) e luan edhe një ndeshje në fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2018”. Në kuadër të grupit të shtatë, Kosova luan ndaj Bjellorusisë. Ndeshja luhet në Minsk dhe nis në ora 15:00. Kosova e Bjellorusia janë takuar edhe të mërkurën në Prishtinë. Fitore shënuan […]