Besa kalon në gjysmëfinale

Ashtu si pritej, Besa FamGas është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll. Hendbollistët e klubit pejan të martën fituan ndaj Vushtrrisë si mysafir me rezultat 36:22. Ishte kjo ndeshja e parë çerekfinale e Kupës. Ndeshjet tjera çerekfinale në të dy konkurrencat luhen të mërkurën e të enjten. Besa e fitoi me 17:11 […]

Hashani në Turqi, Bajçinca në Mal të Zi

Federata e Hendbollit të Kosovës vazhdon të jetë prezente nëpër gara ndërkombëtare edhe përmes delegatëve të saj. Në fundjavën që shkoi Fahredin Hashani e Shqipe Bajçinca ishin të deleguar nga EHF-ja për ndeshje të saj. Hashani ishte delegate i EHF-së në ndeshjen e përfaqësueseve seniore të Turqisë dhe Lituanisë (femrat) që u luajt në Aksaray […]