Besa fiton thellë, Vëllaznimi mposht Zhegrën

Besa FamGas ka shënuar fitore të thellë në ndeshjen e javës së 22-të të Superligës A. Besa të dielen në Pejë fitoi ndaj Dritës së Gjilanit me 30 gola dallim, 48:18. Pjesa e parë e takimit u mbyll me rezultat 25:12. Kampionia aktuale Besa mbetet e para me 42 pikë, dy më shumë se Prishtina […]

Fitore minimale e Prishtinës

Prishtina ka shënuar fitore me vetëm një gol dallim ndaj Kastriotit, në derbin e javës së 22-të të Superligës A të Kosovës në hendboll për meshkuj. Prishtina të shtunën në kryeqytet fitoi ndaj ferizajasve me rezultat 26:25. Pas pjesës së parë rezultati ishte 15:14 dhe epërsia prej një goli ishte edhe në fund të ndeshjes. […]