Në Prizren së shpejti nis Akademia e hendbollit

Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini dhe sekretari i përgjithshëm, Izet Gjinovci, të enjten janë pritur në një takim të ngrohtë nga kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka. Në takim është folur për përmirësimin e kushteve dhe infrastrukturën për klubet e hendbollit Prizreni për meshkuj e femra dhe për klubin CLICK […]

Ndërron jetë Bedri Paci

Të mërkurën ka ndërruar jetë Bedri Paci, ish-fizioterapeut i Kombëtares së Kosovës në hendboll. Paci është ndarë nga jeta në moshën 54-vjeçare. Varrimi i të ndjerit është bërë të enjten në varrezat e Fushë Kosovës. Bedri Paci ishte fizioterapeut I Kombëtares A të Kosovës në hendboll (meshkujt) gjatë kampionatit të IHF-së për vendet me hendboll […]