Besa fiton titullin te juniorët, hendbolli pejan me të ardhme të sigurtë

Besa FamGas ka dominuar hendbollin në vend në vitet e fundit. Edhe sivjet është në finale të Kupës dhe do të fillojë nga pozita e parë plejofin. Por hendbollin pejan e presin ditë të ndritura edhe në të ardhmen. Skuadra nga Peja, Besa FamGas, pasi ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në grupmoshën e […]

Në “Karagaçi” luhen finalet e Kupës

E diela do të jetë ditë e hendbollit. Në palestrën “Karagaçi” në Pejë nesër do të luhen ndeshjet finale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Nga ora 17:00 zhvillohet finalja në konkurrencë të femrave, ndërsa takohen Kastrioti e Istogu. Në gjysmëfinalet e luajtura të premten po në Pejë, Kastrioti fitoi ndaj Shqiponjës me […]

Finale e pritur te hendbollistët

Ashtu si pritej, Besa FamGas e Prishtina janë kualifikuar për finale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Në ndeshjet gjysmëfinale, të premtën në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Prishtina fitoi ndaj Trepçës kurse Besa FamGas e mposhti Kastriotin. Finalja mes Besës e Prishtinës luhet të dielen nga ora 19:15 poashtu në Pejë. Prishtina, […]