Merditaj po e realizon ëndrrën

Adriana Merditaj është njëra prej lojtareve të reja në kombëtaren e Kosovës në hendboll. Ajo është ftuar nga selektori Agron Shabani për ndeshjet me Hungarinë dhe Holandën dhe ka disa ditë që gjendet në Prishtinë, në grumbullimin e kombëtares. Merditaj bënë karrierë në Gjermani dhe në stërvitje ka treguar përkushtim dhe diciplinë të lartë. Ajo […]

Të dielen (nesër) finalja e dytë

Ndeshja e dytë e finales së plejofit të kampionatit të Kosovës në hendboll mes Prishtinës dhe skuadrës pejane Besa FamGas zhvillohet të dielen (nesër). Ndeshja mes dy skuadrava më të mira të këtij kampionati luhet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë dhe fillon në ora 16:00. Kampioni në fuqi, Besa e ka fituar […]