Provë e suksesshme në Turqi

Kombëtarja U-20 e Kosovës në hendboll ka luajtur të dielen (sot) ndeshjen e parë testuese kontrolluese ndaj Turqisë. Rezultati në fund ishte 36:32 në të mirë të Turqisë. Por Kosova në Stamboll pati një paraqitje të mirë dhe takimi do të shërbejë shumë në prag të evropianit që mbahet më vonë këtë muaj në Podgoricë. […]