Fitore të thella për Istogun e Vushtrrinë

Të dielen janë luajtur dy takime të javës së parë të kampionatit të Kosovës për hendbolliste. Pasi të shtunën fitore të thella shënuan Shqiponja e Kastrioti, të dielen të njëjtën gjë e bënë edhe Istogu dhe Vushtrria. Istogu e Vushtrria pritet të luftojnë për titull e Kupë dhe kampionatin e kanë nisur mbarë. Istogu është […]

Favoritët fitojnë, në Vushtrri barazim

Fitore bindëse kanë shënuar katër skuadrat që llogariteshin favorite për ndeshjet e javës së dytë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të gjitha ndeshjet e javës së dytë janë luajtur të shtunën. Kampioni Besa Famgas e ka shënuar fitoren e dytë, njëjtë si Kastrioti i Ferizajt e Drita e Gjilanit.Skuadra pejane Besa fitoi ndaj […]