Istogu nuk lejon befasi dhe fiton thellë në Ferizaj

Albina Rugova e Elma Kameri ishin të pandalshme derisa Istogu nuk lejoi befasi duke fituar thellë ndaj Kastriotit në Ferizaj. 27:11 në të mirë të Istogut ishte rezultati i takimit të së dieles. Pas pjesës së parë rezultat ishte 11:5 në të mirë të skuadrës së drejtuar nga trajneri Faruk Shala. Kështu Istogu i është […]

Besa vazhdon me fitore

Kampioni aktual i Kosovës në hendboll, Besa Famgas, ka vazhduar me fitore në stinorin 2018\19. Skuadra pejane të dielen fitoi ndaj Vëllaznimit në Gjakovë me rezultat 34:21. Pas pjesës së parë pejanët kishin epërsi prej gjashtë golave, 18:12. Për Besën ishte kjo fitorja e tretë dhe tashmë ajo ka gjashtë pikë, sa i ka edhe […]

Ndërron jetë ish sportisti, pedagogu e kryetari i KHF Drita Muharrem Halimi

Në moshën 64 vjeçare ka ndërruar jetë Muharrem Halimi, ish-futbollisti i cili i ka kaluar të gjitha kategoritë në KF C.Zvezda të Gjilanit, duke treguar cilësi të larta të futbollistit. Halimi njiherit ishte edhe profesor në Shkollën e Mesme Ekonomike në Gjilan, ai la gjurmë ta pashlyera në cilësinë e profesorit duke edukuar nxënësit për […]