Hendbollistet me fitore të madhe në Luksemburg

Dita e madhe për hendbollin kosovar është kompletuar me fitoren e Kombëtares së hendbollisteve ndaj Luksemburgut në miqësoren e luajtur në Luksemburg. Kosova fitoi me rezultat 38:33 kurse pas pjesës së parë rezultati ishte 19:18 në të mirë të kombëtares tonë. Albana Arifi ishte më efikasja me 14 gola, por kontribut dhanë të gjitha lojtaret. […]

Kombëtarja U20 fiton dramën ndaj Gjeorgjisë dhe i afrohet titullit

Kombëtarja U20 e Kosovës në hendboll ka shënuar fitore të madhe të premten në garën IHF Trophy për Evropë që po mbahet në Prishtinë. Në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, Kosova U20 fitoi ndaj Gjeorgjisë me rezultat 22:21. Fundi i ndeshjes ishte shumë dramatik, ndërsa rreth 400 shikues ishin dëshmitarë të një paraqitje emocionale të […]

Hendbollistet luajnë sot miqësoren e parë me Luksemburgun

Në muajin e hendbollit ndeshje luan edhe kombëtarja A e hendbollisteve. Në kuadër të përgatitjeve për kualifikimet për botëror, kombëtarja e hendbollisteve i luan dy ndeshje miqësore ndaj Luksemburgut në Luksemburg. Ndeshja e parë luhet të premten (sonte) nga ora 19:30, ndërsa e dyta të shtunën (nesër) nga ora 18:00. Për përzgjedhësin Agron Shabani dhe për […]