Brazili shokon Kroacinë

Kroacia është shokuar të dielen në kampionatin botëror për hendbollistë që po mbahet në Gjermani e Danimarkë. Në ndeshjen e parë të saj në raundin kryesor, Kroacia pësoi nga Brazili me rezultat 29:26. Ndeshja është zhvilluar para 15 mijë shikuesve në Koln të Gjermanisë. Haniel Langaro shënoi nëntë gola për Brazilin, kurse Domagoj Duvnjak gjashtë […]

Të hënën ( nesër ) shpallen më të mirët

Ceremonia për shpalljen e laureatëve të vitit 2018 në hendbollin kosovar do të mbahet të hënën (nesër). Federata e Hendbollit të Kosovës këtë ceremoni festive dhe me peshë për sportin tonë e organizon në lokalet e Sheshit 21 në Prishtinë, prej orës 17:00. Kështu do të nderohen dhe respektohen ata që sportin tonë e bëjnë […]

Kampioni i botës mposht kampionin evropian

Të shtunën janë luajtur ndeshjet e para në raundin kryesor (Main Round) të kampionatit botëror për hendbollistë që po mbahet në Gjermani e Danimarkë. Në ndeshjen e parë të grupit I u takuan kampioni aktual botëror, Franca dhe kampioni aktual evropian, Spanja. Fitore shënoi Franca me rezultat 33:30. Ndeshja u luajt në Koln të Gjermania […]