Ndërron jetë legjenda e hendbollit kosovar, Skender Sahiti

Një prej ikonave të hendbollit kosovar, Skender Sahiti ka ndërruar jetë të hënën, pas një sëmundje të rëndë. Me ndarjen nga jeta të Skender Keno Sahitit, Federata e Hendbollit të Kosovës dhe hendbolli e sporti kosovar në përgjithësi kanë mbetur pa një prej figurave më të dashura dhe më të respektuara. Trashëgimia e Sahitit për […]

Terziqi e Kameri më të mirët e vitit 2018

Në një ceremoni madhështore, Federata e Hendbollit të Kosovës të hënën ka shpallur më të mirët e vitit 2018. Ceremonia për shpalljen e laureatëve të vitit të kaluar është mbajtur në Sheshin 21 në Prishtinë, ndërsa atë me pjesëmarrje e kanë nderuar numër i madh i njerëzve të hendbollit dhe sportit kosovar në përgjithësi. Çmimet […]