Tri federata të sportit kolektiv përkrahen me vlerë totale mbi 750 mijë euro

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, në kuadër të mbështetjes financiare për federatat e sportit ka nënshkruar sot memorandume bashkëpunimi edhe me 3 federata të sporteve kolektive. Shuma totale e mbështetjes financiare arrin në vlerën e mbi 750 mijë eurove. Memorandumet e sotme u nënshkruan me Federatën e Futbollit të Kosovës e cila u mbështet […]

BESA FamGas BALLAFAQOHET ME VUSHTRRINË, ISTOGU PËRBALLET ME SAMADREXHËN

Është tërhequr të martën shorti i ndeshjeve çerekfinale të Kupës së Kosovës në hendboll. Fituesi aktual i Kupës te hendbollistët, Besa Famgas në çerekfinale do të luajë me Vushtrrinë. Çiftet tjera janë: Vëllaznimi – Kastrioti, Drenica – Prishtina dhe Trepça – Drita. Ndeshjet çerekinale të Kupës luhen më 27 e 28 mars. Te hendbollistet, fituesi […]